Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska uczelnia przyjmie kolejnych studentów z zagranicy. W ramach programu Erasmus Plus
Studenci z zagranicy w Bydgoszczy_Erasmus Plus_Nadesłane
16.02.2018 | 17:25

Bydgoska uczelnia przyjmie kolejnych studentów z zagranicy. W ramach programu Erasmus Plus

Semestr dla zagranicznych studentów rozpocznie się pod koniec miesiąca.

Na zdjęciu: Zagraniczni studenci podczas wymiany Erasmus Plus w Bydgoszczy.

Fot. UTP Bydgoszcz/mat. prasowe

Na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczyna się kolejny semestr dla studentów, którzy do grodu nad Brdą przyjadą studiować w ramach unijnego programu Erasmus Plus.

Na semestr letni, który na bydgoskiej uczelni rozpocznie się 26 lutego przyjedzie około setka nowych studentów z zagranicy, zaś – jak informuje uczelnia – 55 kolejnych przedłuży swój pobyt w Bydgoszczy. – Oprócz studentów z Turcji, Hiszpanii czy Włoch, w tym roku odwiedzą nas również młodzi ludzie z Azerbejdżanu, Portugalii, Litwy i Grecji – czytamy w komunikacie uczelni.

Przedstawiciele UTP zaplanowali dla zagranicznych żaków szereg atrakcji. Rozpoczną się one już 26 lutego od spotkań na terenie uczelni tak z koordynatorem programu, jak i kadrą wykładowczą. Dzień później, studenci będą mieli okazję zwiedzić miasto Bydgoszcz, a następnie udadzą się do Tryszczyna, gdzie odwiedzą Muzeum Ściśle Tajne. W planach jest także zaplanowany wykład prof. Karla Wood o tym, jak Polska i Polacy są widziani zagranicą, a także lekcja języka polskiego. Tydzień inauguracyjny zwieńczy impreza integracyjna (1 marca) w pubie Kubryk, gdzie dołączą się także przedstawiciele pozostałych bydgoskich uczelni.

– Cieszymy się, że spośród wszystkich uczelni bydgoskich najwięcej studentów zagranicznych wybiera właśnie naszą uczelnię – dodano w komunikacie. – Mamy nadzieję, że atrakcje zaproponowane studentom erasmusowym będą stanowiły początek ich wspaniałego, pełnego wrażeń i nowych doświadczeń pobytu na naszej Uczelni i w naszym mieście – kończą przedstawiciele UTP.


Powiązane treści