Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Wyspa Siatkówki po raz trzeci. To wakacyjna akcja BKS-u Visły i Pałacu

Dodano: 14.07.2023 | 10:30

Na zdjęciu: Bydgoska Wyspa Siatkówki cieszyła się sporym zainteresowaniem, a w jej trakcie na Wyspie Młyńskiej można m.in. nauczyć się podstaw gry w siatkówkę pod okiem zawodniczek Pałacu.

Fot. Krzysztof Różański / KS Pałac Bydgoszcz / materiały prasowe

Już po raz trzeci zostanie w trakcie wakacji zorganizowana Bydgoska Wyspa Siatkówki – to wspólna inicjatywa dwóch bydgoskich drużyn: występującego w Tauron Lidze Pałacu oraz grającego w I lidze BKS-u Visły ProLine.

Wydarzenie na Wyspie Młyńskiej odbędzie się już po raz trzeci (w tym roku będzie ono miało miejsce w sobotę, 19 sierpnia), dwie wcześniejsze edycje cieszyły się zainteresowaniem ze strony bydgoszczan, którzy mogli spotkać się z zawodnikami, zdobyć od nich autografy czy nawet zagrać w pokazowym meczu siatkówki plażowej. Nie inaczej będzie i w tym roku, a jednym z ambasadorów wydarzenia został Stephane Antiga – były siatkarz bydgoskiej Delecty, a obecnie trener występującego w Tauron Lidze Developresu Bella Dolina Rzeszów.

– Jak zwykle będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych – zapowiadają organizatorzy i wyliczają te atrakcje: to m.in. strefy animacji dla dzieci w różnym wieku, konkursy sprawnościowe czy start w rodzinnej sztafecie sportowej. W tym roku, wsparcie wydarzenia zapowiedział m.in. urząd marszałkowski. – Przez dwa lata przyglądaliśmy się Bydgoskiej Wyspie Siatkówki. W związku z dużym potencjałem tej imprezy zdecydowaliśmy się wesprzeć tę i jeśli będą, to kolejne edycje – zapowiada wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Jak już wcześniej informowaliśmy, imprezę wesprze także AWZ Deweloper, a nazwa zaplanowanego na 29 lipca turnieju siatkówki plażowej to Nowy Port Bydgoszcz.

Wspomniany już turniej będzie pierwszym punktem tegorocznej wyspy siatkówki. Odbędzie się on 29 lipca, a turniej finałowy zaplanowano także na Wyspie Młyńskiej. W przypadku dużej ilości zgłoszeń do turnieju, zostaną rozegrane kwalifikacje, które odbędą się na terenie plaży w Chmielnikach. Pula nagród wynosi osiem tysięcy złotych, przy czym pięć tys. zł to nagroda dla zwycięskiej pary (dwie z nich będą rozstawione w turnieju finłowym).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments