Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski podpalacz złapany przez policjantów. Próbował uciekać
14.08.2018 | 09:57

Bydgoski podpalacz złapany przez policjantów. Próbował uciekać

Na zdjęciu: Policjanci złapali mężczyznę po kilku miesiącach śledztwa.

Fot. archiwum

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali sprawcę podpaleń kilkudziesięciu pojemników na odpady. Do zdarzeń dochodziło na osiedlu Leśnym.

Od kwietnia 2018 roku policjanci ze Śródmieścia otrzymywali zgłoszenia dotyczące pożarów pojemników na odpady usytuowanych przy kilku ulicach na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Nieraz pożar obejmował również murowane wiaty, w których pojemniki były poustawiane. Straty oszacowano na kwotę niemal 20 tysięcy złotych. W toku prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że pojemniki te zostały podpalone celowo przez nieznanego sprawcę.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. Okazało się, że za zniszczenia powstałe przy ul. Jarzębinowej, Powstańców Warszawy, Powstania Listopadowego i Skromnej  w Bydgoszczy odpowiada 19-letni mieszkaniec osiedla. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w pobliżu miejsca zamieszkania. Na widok policjantów próbował uciekać, jednak funkcjonariusze złapali go. Usłyszał 6 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści