Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski poseł pisze do ministra. Czy marszałek blokuje dostęp do informacji?

Dodano: 16.12.2015 | 09:08
Paweł Skutecki

Poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki wysłał interpelację w sprawie dostępu do dokumentów wygenerowanych przez urząd marszałkowski.

Na zdjęciu: Poseł Paweł Skutecki z ruchu Kukiz'15.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

– Otrzymuję sygnały, że nie wszystkie wszystkie dokumenty samorządu województwa kujawsko-pomorskiego trafiają do Biuletynu Informacji Publicznej. Proszę o podjęcie interwencji w możliwym przez prawo zakresie – apeluje do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki.

Zdaniem Skuteckiego, w BIP-ie urzędu marszałkowskiego występują spore zaległości – data ostatniej publikacji uchwały zarządu województwa przypada na 18 listopada. „Tymczasem z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, iż od tego czasu przyjęto kilka dokumentów, które podlegają obowiązkowej publikacji” – pisze do ministra Błaszczaka Skutecki. Jak podkreśla, na brak dokumentów bądź załączników („będących głównym nośnikiem prawodawczym uchwał”) skarżą się samorządowcy zarówno szczebla powiatowego, jak i gminnego. „Taki sposób obiegu informacji utrudnia ich pracę” – podnosi bydgoski poseł.

Skutecki apeluje do Mariusza Błaszczaka, aby podjął interwencję w tej sprawie. „Postępowanie samorządu województwa musi stać się transparentne i w skuteczny sposób realizować prawnie sankcjonowany dostęp do informacji publicznej” – podsumowuje swój wniosek poseł Kukiz’15.