Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoski projekt walczy o tytuł najlepszego w Polsce. Głosowanie trwa!
wyspa_młyńska_panel_niepełnosprawni_SG
02.04.2017 | 10:45

Bydgoski projekt walczy o tytuł najlepszego w Polsce. Głosowanie trwa!

Zwycięzcę wybiorą internauci.

Na zdjęciu: Tablica zamontowana na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Projekt „Wyspa Młyńska – bez progów i barier” znalazł się w gronie inwestycji nominowanych w trzeciej edycji konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. O tym, czy wygra, zadecydują internauci.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowy budżet obywatelski. Inwestycje wybrane [LISTA]

Celem konkursu, organizowanego przez Fundację Napraw Sobie Miasto, jest wyłonienie najlepszego projektu zgłoszonego lub zrealizowanego w Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich. Nagrodą główną jest nie tylko pamiątkowa statuetka i prezentacja projektu/pomysłu w serwisach Portalu Samorządowego, ale przede wszystkim kampania promocyjna Google AdWords pomysłu o wartości 10 000 USD. Zwycięzca otrzyma również drobny sprzęt elektroniczny.

Głosowanie przeprowadzane jest na portalu Portal Samorządowy. Zakończy się ono 28 kwietnia o godzinie 16:00. Głosy na bydgoski projekt można oddawać tutaj: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2017/nominacje/bydgoszcz-wyspa-mlynska-bez-barier,91369.html

Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy oraz Portal Samorządowy. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 10-12 maja 2017 r.

Projekt „Wyspa Młyńska – bez progów i barier” został zrealizowany w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja inwestycji kosztowała 50 tysięcy złotych. Środki zostały przeznaczone na wykonanie i montaż specjalnego udźwiękowionego planu dotykowego ulokowane na Wyspie Młyńskiej oraz płytek kierunkowych na poręczach mostu i trzech kładek. Projekt powstał z myślą o osobach niewidomych i słabo widzących, aby ułatwić im dojście do ważnych punktów w tym rejonie miasta oraz umożliwić poznanie tego terenu poprzez inne zmysły: słuchu oraz dotyku. Czytaj więcej o projekcie [KLIK]


Powiązane treści