Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoski ratusz uruchamia nowy projekt dofinansowań dla mieszkańców. Zgłoś Ekoprojekt
22.10.2021 | 09:32

Bydgoski ratusz uruchamia nowy projekt dofinansowań dla mieszkańców. Zgłoś Ekoprojekt

Na zdjęciu: Ekoprojekty mają promować postawy ekologiczne wśród mieszkańców Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miasto Bydgoszcz uruchamia nowy program dofinansowań dla mieszkańców. Ekoprojekty to propozycja skierowana do organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń, szkół i przedszkoli oraz osiedli. Ratusz co miesiąc będzie nagradzać inicjatywy dotyczące promowania selektywnej zbiórki odpadów czy dbania o czystość Bydgoszczy.

Jak podkreśla zastępca prezydenta Michał Sztybel, nadrzędnym celem Ekoprojektów jest edukacja ekologiczna mieszkańców, promowanie zachowań proekologicznych oraz zachęcanie do działań i aktywności w obszarze ochrony środowiska. – Chcąc dobrze wykorzystać energię mieszkańców planujemy co miesiąc przyznawać drobne granty najciekawszym projektom ekologicznym – wyjaśnia Sztybel.


CZYTAJ TAKŻE: Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację


Zasady Ekoprojektów wyglądają następująco: trzy najciekawsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości do dwóch tysięcy złotych. – Będziemy nagradzać zadania oraz inicjatywy w obszarze segregacji, selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów oraz dbania o czystość Bydgoszczy – zdradzają urzędnicy. Pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup materiałów do realizacji projektu lub po jego zrealizowaniu.

Projekt może mieć charakter stacjonarny lub terenowy. – Działanie powinno aktywizować dzieci, młodzież lub inne grupy wiekowe do działań ekologicznych. Powinno też dotyczyć szeroko pojętej tematyki odpadowej, segregacji, selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów oraz dbania o czystość Bydgoszczy, a jego realizacja powinna przyczyniać się do wzrostu świadomości ekologicznej uczestników projektu – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Wnioski do Ekoprojektów będzie można składać przez cały rok. Konkurs jest przeznaczony dla następujących podmiotów:

  • bydgoskie stowarzyszenia i fundacje,
  • placówki oświatowe (szkoły, przedszkola),
  • bydgoskie uczelnie wyższe,
  • jednostki pomocnicze miasta Bydgoszczy – rady osiedla,
  • organizacje pozarządowe działające w Polsce.

Spośród zgłoszeń przesłanych w danym miesiącu, do 15 dnia następnego miesiąca komisja opiniująca (powołana zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy) wyłoni najlepsze projekty. Ocenie merytorycznej podlegać będzie efekt ekologiczny projektu: w szczególności to, czy dzięki realizacji danego projektu nastąpi wzrost świadomości ekologicznej uczestników projektu, a także wartości materialne i niematerialne, które działanie po sobie pozostawi oraz możliwość wykorzystania projektu w innych działaniach edukacyjnych prowadzonych przez miasto Bydgoszcz lub inne podmioty. Urzędnicy wezmą też pod uwagę, czy projekt ma charakter jednorazowy, czy jego efekt ekologiczny będzie trwał także po jego zakończeniu.
Wnioski (dostępne na stronie czystabydgoszcz.pl) można przesyłać w sposób tradycyjny pocztą na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 1, pok. 100A, 85-102 Bydgoszcz, składać osobiście w kancelarii Urzędu Miasta lub przesyłać pocztą elektroniczną na adres eko@um.bydgoszcz.pl. – Wyniki będą podawane na stronie czystabydgoszcz.pl. Nie zakładamy terminu końcowego składania wniosków. Program realizowany będzie aż do wyczerpania się pomysłów i środków na Ekoprojekty – przyznaje ratusz.

Dodatkowe informacje o Ekoprojektach można uzyskać pisząc na adres: eko@um.bydgoszcz.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści