Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBydgoski wędkarz pojechał nad Zalew Koronowski i zostawił otwarte auto. 65-latek ukradł z niego 1600 złotych
27.08.2021 | 20:01

Bydgoski wędkarz pojechał nad Zalew Koronowski i zostawił otwarte auto. 65-latek ukradł z niego 1600 złotych

Na zdjęciu: Zalew Koronowski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z Koronowa ustalili i zatrzymali 65-latka, który ukradł pieniądze z samochodu zaparkowanego niedaleko Zalewu Koronowskiego. Pokrzywdzony – wędkarz z Bydgoszczy – zapomniał zamknąć drzwi do auta, co skrzętnie wykorzystał doświadczony złodziej. Jak się okazało, był on już karany za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (24 sierpnia) na ulicy Lipkusz w Koronowie. – Wówczas bydgoszczanin przyjechał łowić ryby na wodach Zalewu Koronowskiego. Nie podejrzewając, że może paść ofiarą złodzieja pozostawił niezamknięty samochód, a w nim portfel z 1600 złotych, po czym oddał się pasji wędkowania – opisuje okoliczności kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Po dwóch godzinach wędkarz wrócił do auta i odjechał. Dopiero kiedy wjechał na stację paliw w Koronowie zorientował się, że w portfelu nie ma wspomnianych pieniędzy. – Natychmiast o tym fakcie powiadomił policję przekazując jednocześnie rysopis mężczyzny, na którego zwrócił uwagę po przyjeździe nad akwen. Rysopis oraz informacja o zdarzeniu trafiły do wszystkich policjantów z koronowskiej jednostki. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia kryminalni z Koronowa ustalili personalia sprawcy – kontynuuje Kowalska.

Przeczytaj: 21-latek, który zaatakował obcokrajowca i kierowcę autobusu MZK, zatrzymany [WIDEO]

Złodziejem okazał się 65-letni koronowianin, znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Warto wiedzieć, że 65-latek niedawno – w czerwcu tego roku – opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwo

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści