Bydgoszcz
15C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 15 • L 15
21C
Sob
23C
Nd
25C
Pon
27C
Wt
26C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoski zespół rusza do Chin. Z prezentami od prezydenta
ROAN_WOŚP_Bruski_JW
10.01.2017 | 14:47

Bydgoski zespół rusza do Chin. Z prezentami od prezydenta

Muzycy będą reprezentować nie tylko nasze miasto, ale i cały kraj.

Na zdjęciu: Rafał Bruski podarował reprezentantom zespołu flagę Bydgoszczy i koszulki.

Fot. Justyna Wróblewska

Członkowie bydgoskiego zespołu ROAN wraz z grupą osiemnastu fanów już wkrótce udadzą się do Chin. To właśnie w tym kraju muzycy organizują zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed wyjazdem prezydent Bydgoszczy zaprosił ich do siebie, by nie tylko życzyć powodzenia, ale również podarować drobne upominki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sztab WOŚP w Chinach. Za sprawą bydgoskiego zespołu

We wtorkowe popołudnie do rąk reprezentantów grupy trafiła flaga Bydgoszczy oraz koszulki przygotowane specjalnie na najbliższy wyjazd. Prezydent Rafał Bruski przekazując te rzeczy nie krył dumy z działań prowadzonych przez artystów, które przyczyniają się do promocji Bydgoszczy w świecie.

Członkowie zespołu występują w Chinach już od dziesięciu lat. W gronie ich fanów znajdują się nie tylko Polacy mieszkający w chińskich miastach, ale również pozostali mieszkańcy Szanghaju czy Ningbo. To właśnie w tych dwóch miastach w najbliższych dniach pojawią się muzycy. W piątek w Ningbo spotkają się ze studentami, by opowiedzieć im o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – Będziemy odpowiadać na wszystkie pytania, a wiemy, że przygotowali ich sporo – zapowiadają przedstawiciele grupy ROAN. Po konferencji odbędzie się koncert. Aż dwa występy zaplanowano w Szanghaju. 15 stycznia, w dniu 25. Finału WOŚP w Polsce, zespół zagra w Siedzibie Szkoły Polskiej w Szanghaju a wieczorem w klubie. W tym czasie prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy do puszek. Zajmą się tym pięcioosobowy sztab WOŚP w Chinach złożony z Polaków, którzy na co dzień mieszkają w Szanghaju.

Powiązane treści