Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski złodziej zatrzymany. Okradał domy i mieszkania

Dodano: 11.10.2022 | 10:17

Na zdjęciu: Łączna wartość skradzionego przez bydgoszczanina mienia to kwota niemal 150 tysięcy złotych. Mężczyzna kradł głównie biżuterię, zegarki i pieniądze.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dziewięć zarzutów związanych z kradzieżami oraz włamaniami do domów i mieszkań oraz uszkodzeniem ciała usłyszał 40-latek, którego zatrzymali bydgoscy policjanci. Mężczyzna grasował m.in. na Czyżkówku, a także w Osielsku.

Policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 40-letni mieszkaniec naszego miasta może mieć związek z kradzieżą pieniędzy oraz biżuterii z jednego z mieszkań przy ulicy Nad Torem w Bydgoszczy. Policjanci dowiedzieli się, jakim pojazdem porusza się mężczyzna i zatrzymali go na ulicy Zaświat w Bydgoszczy. Bydgoszczanin został przewieziony do komisariatu na Błoniu.

Już w chwili zatrzymania policjanci podejrzewali, że ma on również związek z innymi tego typu zdarzeniami, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie Bydgoszczy, a w jednym przypadku również Osielska – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Zgromadzony przez policjantów z Błonia materiał dowodowy pozwolił przedstawić 40-latkowi łącznie dziewięć zarzutów – trzech kradzieży z włamaniem, czterech kradzieży, jednego usiłowania kradzieży oraz jednego uszkodzenia ciała, do którego doszło podczas ucieczki z miejsca zdarzenia i poturbowania wówczas pokrzywdzonej.

Niemal za wszystkie czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę za przestępstwa o podobnym charakterze. Łączna wartość skradzionego przez bydgoszczanina mienia to kwota niemal 150 tysięcy złotych. Mężczyzna kradł głównie biżuterię, zegarki i pieniądze – relacjonuje Kowalska.

Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec bydgoszczanina policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za tego typu przestępstwa ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności, jednak 40-latek musi liczyć się z wyższym jego wymiarem z uwagi na powrót na przestępczą ścieżkę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejna restauracja w Bydgoszczy zostanie zamknięta

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments