Bydgoszcz
25C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 25 • L 25
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoskie firmy zrealizowały projekt dla astronautów. Urządzenie jedyne w swoim rodzaju
adiutis, sybilla technologies - mat. prasowe
04.01.2019 | 09:39

Bydgoskie firmy zrealizowały projekt dla astronautów. Urządzenie jedyne w swoim rodzaju

Na zdjęciu: Urządzenie stworzone przez bydgoskie firmy może służyć astronautom.

Fot. adiutis.com

Bydgoskie firmy zrealizowały projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Dzięki ich pracy powstało urządzenie służące do rozpoznawania stanów emocjonalnych i poziomu stresu użytkownika.

Technologia Adiutis została opracowana w ramach programu Polish Industry Incentive Scheme przy wsparciu Polskiej Agencji Kosmicznej. Jak wyjaśniają twórcy – bydgoskie firmy Sybilla Technologies (główny wykonawca), STAR-PROJEKT i Pracownia Usług Psychologicznych – jest to jedyne w swoim rodzaju urządzenie mobilne z oprogramowaniem zdolne do monitorowania emocji, poziomu relaksu i stresu z dokładnością do 99%

Technologia może być wykorzystywana m.in. w szkoleniu i monitorowaniu astronautów, ale też przez służby mundurowe, sportowców, a także użytkowników indywidualnych, którym zależy na zwiększonej świadomości stanu psychofizjologicznego i emocjonalnego.

Adiutis wykorzystuje specjalne materiały przewodzące i odbiciowe diody, aby zebrać sygnał. Analizuje rytm serca i reakcje skórno-galwaniczne. – Stworzyliśmy urządzenie mierzące rezystancję skóry w szerokim zakresie, charakteryzujące się przy tym bardzo niskim poziomem szumów, wysoką precyzją i bardzo dobrą dynamiką. Parametry, które udało nam się osiągnąć, do tej pory były dostępne tylko dla stacjonarnych urządzeń pomiarowych – komentuje Lech Starczak, prezes STAR-PROJEKT, w wypowiedzi opublikowanej na mamstartup.pl.

Z efektów prac jest zadowolona Europejska Agencja Kosmiczna, pozytywnie wypowiadająca się o działaniach bydgoskich producentów. Jak zapowiedziała Agnieszka Sybilska, menadżer projektu, już teraz twórcy pracują nad rozszerzeniem zakresu badanych stanów emocjonalnych, powiększeniem posiadanej bazy danych i udoskonaleniem narzędzi i algorytmów do analizy zebranych informacji.


Podobne wpisy

Powiązane treści