Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
90% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 2 • L 1
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiBydgoskie fontanny – najpiękniejsze w Polsce? Zdecydują o tym internauci
Fontanna Potop - ST (2)
15.11.2016 | 12:37

Bydgoskie fontanny – najpiękniejsze w Polsce? Zdecydują o tym internauci

Szansę na wygraną są naprawdę spore.

Na zdjęciu: Fontanna "Potop" znajduje się w centrum Bydgoszczy.

Fot. ST / archiwum

Które polskie miasto ma najładniejsze fontanny? Takie pytanie swoim czytelnikom zadał Przegląd Komunalny. W organizowanym przez nich plebiscycie uwzględniona została również Bydgoszczy. 

Twórcy rankingu wybrali najdziwniejsze, największe oraz najbardziej kolorowe i pełne uroku obiektu znajdujące się w różnych częściach Polski. Swoje propozycje przesyłały urzędy poszczególnych miast. Na podstawie otrzymanych od nich informacji powstała galeria miejskich fontann. Miasto nad Brdą reprezentowane jest przez dwie fontanny: Potop w parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz wodotrysk na skwerze Krzysztofa Komedy przy Filharmonii Pomorskiej, gdzie w okresie wakacyjnym odbywają się specjalne pokazy typu woda-światło-dźwięk.

Głosowanie prowadzone jest za pośrednictwem strony internetowej www.portalkomunalny.pl. Jak na razie Bydgoszcz utrzymuje się na drugim miejscu. Nasze miasto wyprzeda jedynie Kraków. Czy to się zmieni? Przekonamy się 28 listopada, gdy zakończy się internetowe głosowanie.


Powiązane treści