Bydgoszcz
10C
Opady
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 10 • L 9
6C
Nd
4C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoskie gesty po śmierci Adamowicza. Most będzie podświetlony w barwy Gdańska
Zabójstwo Adamowicza- prostest bydgoszczan_SG (31)
18.01.2019 | 12:35

Bydgoskie gesty po śmierci Adamowicza. Most będzie podświetlony w barwy Gdańska

Na zdjęciu: 14 stycznia bydgoszczanie pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego upamiętnili Pawła Adamowicza.

Fot. Stanisław Gazda

Władze Bydgoszczy informują o kolejnych inicjatywach, które mają upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Prezydent Gdańska został raniony nożem przez Stefana W. w niedzielę, 13 stycznia, w trakcie „Światełka do nieba”, wieńczącego 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo reanimacji i natychmiastowej operacji, obrażenia zadane przez napastnika były tak rozległe, że życia Adamowicza nie udało się uratować. Śmierć prezydenta wstrząsnęła mieszkańcami Gdańska, a także innych polskich miast.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoszczanie upamiętnili Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]


W Bydgoszczy, z inicjatywy grupy mieszkańców w poniedziałkowy wieczór zorganizowano spotkanie pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, podczas którego upamiętniono Pawła Adamowicza. We wtorek w ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną, a flaga na budynku przy ulicy Jezuickiej została opuszczona do połowy masztu. Miasto zorganizowało też transport autokarowy dla bydgoszczan, którzy chcieli uczestniczyć w sobotnich uroczystościach pogrzebowych. Dla tych, którzy zostaną w mieście, w amfiteatrze przy spichrzach (ulica Mostowa) będzie możliwość obejrzenia na telebimie relacji z pochówku prezydenta Gdańska. W piątek ratusz poinformował też o kolejnym geście solidarności z Gdańskiem.

Bydgoszcz łączy się w smutku z mieszkańcami Gdańska w związku z tragiczną śmiercią prezydenta tego miasta, Pawła Adamowicza. Chcemy wyrazić wsparcie i solidarność z Rodziną, Przyjaciółmi, Współpracownikami Prezydenta Adamowicza, a także z Gdańszczanami – dlatego od godzin popołudniowych w piątek 18 stycznia do niedzieli wieczór (20 stycznia) Most Uniwersytecki zostanie podświetlony w barwach żółto-czerwonych – informuje bydgoski ratusz.


Powiązane treści