Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoskie Granty Oświatowe przyznane
17.03.2016 | 15:45

Bydgoskie Granty Oświatowe przyznane

Prezydent Miasta Bydgoszczy osiemdziesięciu placówkom przyznał Bydgoskie Granty Oświatowe, w kwocie ponad 360 tysięcy złotych na realizację 162 projektów

Na zdjęciu: Uroczyste wręczenie Bydgoskich Grantów Oświatowych miało miejsce w Pałacu Młodzieży.

Fot. Stanisław Gazda

160 osób z 80 szkół i placówek oświatowych nagrodzonych 162.  Bydgoskimi Grantami Oświatowymi, władze miasta, radni Rady Miasta Bydgoszczy, władze oświatowe oraz osoby zaproszone przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy, uczestniczyli dziś (17 marca) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w dorocznej uroczystości wręczenia dyplomów Bydgoskich Grantów Oświatowych, przyznanych na wspieranie inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych szkół oraz placówek oświatowych w roku 2016.

Bydgoskie Granty Oświatowe od 1998 r. przyznawane są miejskim jednostkom oświatowym na realizację adresowanych do dzieci i młodzieży projektów edukacyjnych oraz animacyjnych, które mają charakter naukowy, artystyczny, rekreacyjny i integracyjny. Zaplanowane jako jedno z działań „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020”, stanowią formę wsparcia finansowego dla najlepszych inicjatyw wyróżniających się innowacyjnością, nowatorstwem i oryginalnością.

Uroczystość rozpoczął występ chóru PRIMO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, który działa przy szkole od września 1996 r. z inicjatywy dyrygenta dr hab. Moniki Witkiewicz, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od momentu założenia, reprezentując szkołę i miasto, chór zdobywał wysokie miejsca, nagrody oraz wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach chóralnych. Wniosek o przyznanie grantu oświatowego na działanie chóru, był najwyżej ocenionym i uzyskał aż 118 punktów na 120 możliwych.

Elżbieta Wiewióra – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, przedstawiając informację o liczbie przyznanych BGO, kwotach i typach projektów powiedziała, iż do Wydziału Edukacji i Sportu UM wpłynęły 703 wnioski ze szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez miasto Bydgoszcz. Wnioskowały one o przyznanie kwoty 2 mln 200 tys. zł. Wnioski, które mogły liczyć na zakwalifikowanie do dofinansowania musiały zdobyć minimum 78 punktów. Po zarekomendowaniu przez komisję oceniającą, Prezydent Miasta Bydgoszczy osiemdziesięciu placówkom przyznał Bydgoskie Granty Oświatowe w kwocie ponad 360 tysięcy złotych na realizację 162 projektów obejmujących m.in. sfery kultury, sztuki, rekreacji, integracji, organizację festiwali, warsztatów specjalistycznych.

W związku z urodzinami miasta Bydgoszczy, wpłynęły od placówek oświatowych 72 propozycje organizacji urodzinowych wydarzeń, z czego dofinansowanie w kwocie powyżej 64 tysięcy zł otrzymały 42 projekty.

Zabierając głos zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz pogratulowała wszystkim zdobywcom Bydgoskich Grantów Oświatowych, które są jednymi z najstarszych programów edukacyjnych funkcjonujących w mieście. Przez lata program nieco zmienił formułę, ale stale cieszy się ogromnym zainteresowaniem placówek oświatowych, dla których stanowi bardzo ważne ogniwo w rozwijaniu działalności, szczególnie kulturalnej, rekreacyjnej i autorskiej.

W ramach przykładu „dobrych praktyk” Nina Cuske, nauczycielka Zespołu Szkół Chemicznych zaprezentowała autorski projekt edukacyjny: „Cztery kroki do zawodu. – zajęcia warsztatowe z zakresu preorientacji zawodowej”, realizowany w Zespole Szkół Chemicznych od 2014 r. Projekt oparty o współpracę z placówkami oświatowymi różnych szczebli, od oddziałów przedszkolnych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne, stanowi ciekawą koncepcję wsparcia placówek i w zakresie doradztwa zawodowego, przygotowania uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i podjęcia roli zawodowej, a także platformę dzielenia się doświadczeniami z innymi nauczycielami I zajmującymi się preorientacją i szeroko rozumianym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym wśród dzieci i młodzieży.

Pełna lista placówek, które otrzymały Bydgoskie Granty Oświatowe znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy, jako zarządzenie prezydenta nr 88.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści