Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 14 • L 13
18C
Czw
20C
Pt
22C
Sob
23C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoskie inwestycje w centrum miasta z unijnym wsparciem
bydgoskie centrum organizacji pozarządowych
25.09.2019 | 09:41

Bydgoskie inwestycje w centrum miasta z unijnym wsparciem

Na zdjęciu: Unijne dofinansowanie zostało m.in. przyznane na projekt, którego celem było stworzenie centrum organizacji pozarządowych przy ul. Gdańskiej.

Fot. SF

Dwie inwestycje w centrum Bydgoszczy zyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej. W środę, 25 września przedstawiciele urzędu miasta odbiorą w Toruniu umowy na przyznanie dodatkowych środków.

Zamierzeniami, które otrzymały dofinansowanie jest rewaloryzacja Młyna Rothera w Bydgoszczy na cele kulturalno-turystyczne oraz utworzenie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w budynku przy ulicy Gdańskiej 5. To pierwsze przedsięwzięcie wciąż trwa – urząd miasta pozyskał już kilkanaście miesięcy temu dotację w wysokości 15 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ratusz ubiegał się jednak o kolejne wsparcie, tym razem na rozwój potencjału turystycznego. I właśnie z tej puli do miasta trafi 10,5 mln złotych. Dzięki temu możliwe będą dalsze prace w samym młynie, gdzie znajdzie się recepcja, kasa biletowa, wspomniana wystawa przemysłowej historii miasta oraz taras widokowy (dach młyna ma zyskać przeszklenie).

W przypadku BCOPiW miasto chciało pozyskać pieniądze nie tylko na zakończony remont i adaptację pomieszczeń kamienicy przy Gdańskiej 5, ale też na wyposażenie i promocję nowej jednostki. – Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i obywatelskiej na obszarze rewitalizowanym – podkreśla urząd marszałkowski. Wartość dofinansowania to 2,8 miliona złotych – cały projekt opiewał na sumę 3,5 miliona złotych.

Dziś (25 września) przedstawiciele urzędu miasta odbiorą, wraz z wysłannikami innych samorządów i przedsiębiorstw, umowy o dofinansowanie projektów. Łączna wartość wsparcia z RPO dla kujawsko-pomorskich gmin to 70 milionów złotych. Poza Bydgoszczą, środki trafią m.in. do Torunia, Grudziądza, Mroczy, powiatu mogileńskiego i chełmnińskiego, a także do Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych z Brześcia Kujawskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści