Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 10
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
12C
Sr
11C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoskie jarmarki będą kolorowe, estetyczne i regularne
DSCF0081 (Copy)
29.01.2017 | 10:54

Bydgoskie jarmarki będą kolorowe, estetyczne i regularne

Koniec z chaosem i bylejakością...

Na zdjęciu: Taki widok to już przeszłość.

Fot. Stanisław Gazda

Miasto planuje zakup kilkunastu drewnianych domków, które służyć będą kupcom podczas okolicznościowych jarmarków organizowanych na terenie ścisłego centrum Bydgoszczy.

O stylistykę straganów zadbała Społeczna Rada ds. Estetyki Miasta – to ona przygotuje ostateczny projekt konstrukcji – ten zostanie wykonany przez firmę stolarską na specjalne zamówienie miasta.  Na domkach mają się pojawić motywy bydgoskie i kujawskie, a konstrukcja samych straganów ma być lekka, ażurowa, z otwartymi bokami – dzięki temu domki będzie można łączyć w jeden ciąg. Sam wygląd domków nawiązywać ma do architektury szachulcowej.

– Priorytetem jest dla nas to, żeby jarmarki, szczególnie te świąteczne odbywały się w Bydgoszczy regularnie – mówi prezydent Bruski.

Ujednolicenie wyglądu straganów podczas jarmarków okolicznościowych jest kolejnym krokiem w tę stronę i na pewno korzystnie wpłynie na odbiór miasta. Bydgoszczanie będą mogli kupić tradycyjne rękodzieło i regionalne wyroby w komfortowych i cieszących oko warunkach.

W planach jest ustalenie jednego stałego miejsca wszystkich jarmarków, które miałyby odbywać się w centrum Bydgoszczy. Jedną z rozważanych lokalizacji jest Rybi Rynek, którego otoczenie zmienia się przez rewitalizację budynku Teatru Kameralnego oraz pobliskie inwestycje komercyjne.

Powiązane treści