81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 7 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce. Basket 25 pokonał AZS UMCS Lublin [ZDJĘCIA]
28-10-2020_koszykówka_Energa Basket Liga Kobiet_KS Basket 25 Bydgoszcz-Pszczółka AZS UMCS Lublin - SF (8) - Janessa Jeffery
29.10.2020 | 00:00

W hali Arena rozegrano zaległy mecz 2 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Na zdjęciu: Janeesa Jeffery była najskuteczniejszą zawodniczką Basket 25 - zdobyła 22 punkty.

Coraz lepiej radzą sobie w Energa Basket Lidze Kobiet zawodniczki KS Basket 25. Bydgoszczanki odniosły trzecią wygraną z rzędu, pokonując we własnej hali Pszczółkę AZS UMCS Lublin.

Porażka na inaugurację sezonu w wyjazdowym meczu w Gorzowie Wielkopolskim mobilizująco podziałała na zespół Piotra Kulpekszy. Bydgoszczanki następnie wysoko pokonały u siebie Energę Toruń (73:50), a przed tygodniem wygrały na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec (90:65).

KS Basket 25 prowadził od samego początku środowego pojedynku. Miejscowe były skuteczne w ofensywie, a swój najlepszy mecz w tym sezonie rozegrała Janessa Jeffery, która zdobyła 22 punkty. Po jej celnym rzucie z półdystansu było 15:9 dla bydgoszczanek, które powiększyły przewagę po trójkach Stankiewicz i Szajtauer (25:17), zaś po kolejnej trójce McBride było 32:19. Lublinianki w drugiej kwarcie zaczęły gonić wynik. Skuteczne były Morgan Bertsch i doskonale znana w grodzie nad Brdą Jennifer O’Neill. To po ich rzutach, Pszczółka AZS zbliżyła się na dwa punkty do Basketu 25 (43:41) i taką też różnicą punktową bydgoski zespół wygrał pierwszą połowę – 45:43.

Po przerwie, zespół trenera Kulpekszy utrzymywał niewielką zaliczkę. Miejscowe odskoczyły dopiero w czwartej kwarcie, gdy najpierw spod kosza trafiła Lauren Ervin, a następnie trójkę dorzuciła Angelika Stankiewicz (73:66). Ta druga dała bardzo dobrą zmianę, trafiając w całym meczu trzy razy zza linii 6,75 m (do tego 71% skuteczności rzutów z gry). Na trzy minuty przed końcem meczu i rzutach Evans, przewaga bydgoskiej drużyny wynosiła już 11 punktów (82:71).

Już w sobotę (31 października) przed Basket 25 trudne zadanie, bo do Areny przyjedzie mistrz kraju Arka Gdynia. Początek pojedynku o 17:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 2 KOLEJKA – 28.10.2020 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN 87:77 (34:19, 11:29, 20:18, 22:16)

KS BASKET 25: Jeffery 22 (2×3), Evans 20 (12 zb.), Międzik 8 (2×3, 5 zb.), Ervin 8 (12 zb.), Michałek 7 (1×3) – Stankiewicz 16 (3×3, 5 f.), McBride 3 (1×3), Szajtauer 3 (1×3).

PSZCZÓŁKA AZS UMCS: Bertsch 23 (1×3, 7 zb.), O’Neill 18 (2×3), Fassina 11 (5 zb.), Milazzo 5, Pavel 4 – Kośla 7, Poboży 4, Niedźwiedzka 3 (1×3), Sklepowicz 2.

Sędziowali: Paweł Białas, Jakub Pietrzak, Filip Marek.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Patrycja Gulak-Lipka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.