80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 6 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce. Basket 25 pokonał Enea AZS Poznań
Basket 25 Bydgoszcz - GTK Gdynia - SF (1)
04.11.2020 | 22:51

Bydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce. Basket 25 pokonał Enea AZS Poznań

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano siódmą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki wygrały w Poznaniu swój piąty mecz ligowy.

Piąte zwycięstwo odniosły w Energa Basket Lidze Kobiet zawodniczki KS Basket 25. Bydgoszczanki pokonały w Poznaniu Eneę AZS.

Zespół Piotra Kulpekszy nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Bydgoskie koszykarki jedynej porażki doznały na inaugurację ligi w Gorzowie Wielkopolskim, a kolejne mecze wygrały. Dzisiaj w Poznaniu swoją zwycięską passę podtrzymały.

W Poznaniu, Basket 25 prowadził od początku spotkania. Choć jeszcze po celnym rzucie Davis, Enea AZS przegrywał 6:7, to do końca kwarty bydgoszczanki zdobyły osiem punktów z rzędu. To, co jednak rzutowało na obraz gry bydgoskiego zespołu to fakt, że bardzo szybko trzy przewinienia złapała Magdalena Szajtauer. Basket 25 kontrolował jednak przebieg wydarzeń na parkiecie i w drugiej kwarcie odskoczył nawet na czternaście punktów (25:11), gdy najpierw z półdystansu trafiła Ervin, a zza linii 6,75 m także Evans.

Bezpieczną przewagę, bydgoskie koszykarki utrzymywały także w drugiej połowie. Trener Piotr Kulpeksza dał też szansę gry młodym zawodniczkom, które pokazały się z dobrej strony. Basket 25 wygrał 73:55, odnosząc piątą wygraną w tym sezonie ligowym.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 7 KOLEJKA – 4.11.2020 R.
ENEA AZS POZNAŃ – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 55:73 (6:15, 20:23, 6:16, 23:19)

ENEA AZS: Brown 11 (5 zb., 5 str., 5 przech.), Davis 10 (9 zb.), Adamowicz 8 (2×3), Marciniak 8, Popović – Parzeńska 8 (1×3, 5 zb.), Nowicka 8 (2×3), Stefańczyk 2, Piasecka, Piechowiak.

KS BASKET 25: Jeffery 19 (2×3), Michałek 13 (2×3), Evans 11 (1×3, 10 zb., 5 as.), Międzik 5 (1×3), Szajtauer (12 zb.) – Stankiewicz 8 (1×3), Ervin 8 (8 zb.), McBride 5 (1×3), W. Sobiech 4, Świątkowska, Faleńczyk, R. Sobiech.

Sędziowali: Paulina Gajdosz, Łukasz Andrzejewski, Karina Kamińska.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Zbigniew Szpilewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.