47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie koszykarki walczą w półfinale ekstraklasy. Po meczach w Gdyni muszą odrabiać straty
30.03.2021 | 12:35

Rywalizacja w fazie play-off toczy się do trzech wygranych spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki przegrały dwa półfinałowe mecze w Gdyni. Teraz rywalizacja przenosi się do hali Arena, gdzie trzeci mecz tych drużyn odbędzie się w środowe popołudnie.

Pod nową nazwą, bydgoskie koszykarki przystąpiły do półfinałowej rywalizacji w Energa Basket Lidze Kobiet z VBW Arką Gdynia. W Trójmieście, zespół Piotra Kulpekszy doznał dwóch porażek, ale w obu pojedynkach pokazał się z dobrej strony. Teraz rywalizacja przenosi się do hali Arena.

Fale Loki Koki RosMedia KS Basket 25 Bydgoszcz – pod taką nazwą do decydujących pojedynków sezonu przystąpiły bydgoskie koszykarki. W ćwierćfinale, zespół z Bydgoszczy po zaciętym boju wyeliminował Polski Cukier Pszczółkę AZS UMCS Lublin (dość wspomnieć, że o losach tej rywalizacji rozstrzygnął dopiero piąty mecz w Lublinie).

W półfinale, bydgoski zespół rywalizuje z VBW Arką Gdynia – uczestnikiem tegorocznej Euroligi, a także zespołem, który na ligowych parkietach w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki. Bydgoszczanki w pierwszym meczu półfinałowym stoczyły wyrównaną walkę z Arką. Dość powiedzieć, że do przerwy był remis 27:27. Kluczowa dla losów spotkania okazała się jednak czwarta kwarta. Wówczas w krótkim odstępie czasu, dwa razy zza linii 6,75 m trafiła Barbora Balintova, a raz Sonia Greinacher. Efektem było prowadzenie miejscowych 56:43, a tak wysokiego prowadzenia, zawodniczki trenera Gundarsa Ventry już nie wypuściły z rąk.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – PÓŁFINAŁ – I MECZ – 27.03.2021 R.
VBW ARKA GDYNIA – FALE LOKI KOKI ROSMEDIA KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla VBW Arki Gdynia.

VBW ARKA: Balintova 25 (5×3, 7 zb.), Kastanek 8 (2×3), Podgórna 8 (2×3), Spanou 7 (7 zb.), Miskiniene 4 (7 zb., 6 str.) – Greinacher 10 (2×3, 11 zb.), Slamova, Borkowska, Morawiec.

BASKET 25: Evans 19 (3×3), McBride 7 (6 as.), Michałek 6 (1×3), Burdick 4 (13 zb.), Międzik – Boonstra 10 (1×3), Stankiewicz 2, Faleńczyk, W. Sobiech, W. Zasada.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Arnauld Kom Njilo, Marcin Bieńkowski.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Zbigniew Szpilewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Znacznie więcej emocji było w drugim półfinałowym meczu. I choć gdynianki po pierwszych dziesięciu minutach miały osiem punktów przewagi (20:12), to bydgoskie zawodniczki nie odpuściły. Do przerwy było 37:31 dla VBW Arki, ale w bydgoskim zespole znakomicie w ofensywie radziła sobie Shante Evans, która w całym meczu zdobyła 25 punktów. Arka utrzymała prowadzenie, ale w końcówce czwartej kwarty po trafieniu wspomnianej Evans, prowadzenie gdynianek stopniało do trzech punktów (63:60). Miejscowe zdołały jednak obronić taką zaliczkę i odniosły drugą wygraną w półfinałowej rywalizacji.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – PÓŁFINAŁ – II MECZ – 28.03.2021 R.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla VBW Arki Gdynia.

VBW ARKA: Slamova 16 (3×3), Balintova 14 (1×3, 5 as.), Miskiniene 13 (11 zb.), Kastanek 8 (2×3), Spanou 3 – Greinacher 8 (8 zb., 5 str.), Podgórna 3 (1×3).

KS BASKET 25: Evans 25 (1×3, 6 zb.), Burdick 9 (6 zb.), McBride 4 (10 zb., 7 as.), Międzik 3 (1×3), Michałek – Stankiewicz 11, Boonstra 8 (1×3).

Sędziowali: Michał Proc, Marcin Koralewski, Cezary Nowicki.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Krzysztof Antoniak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Rywalizacja toczona do trzech wygranych pojedynków, teraz przenosi się do hali Arena w Bydgoszczy, gdzie w środę (31 marca) odbędzie się trzeci mecz (początek o 18:00, bez udziału publiczności). Jeśli Basket 25 wygra, to wówczas czwarte spotkanie zostanie rozegrane w czwartek (1 kwietnia, 18:00). W przypadku remisu, piąty, decydujący pojedynek 7 kwietnia w Gdyni.