Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie koszykarki z kolejną porażką. Basket 25 uległ BC Polkowice
Karina Michałek
17.10.2021 | 21:57

Bydgoskie koszykarki z kolejną porażką. Basket 25 uległ BC Polkowice

Na zdjęciu: Karina Michałek zdobyła w dzisiejszym pojedynku dziewięć punktów.

Brak kontuzjowanej Laury Miskiniene był widoczny. Koszykarki Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w niedzielnym (17 października) meczu czwartej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet z BC Polkowice 62:77.

Litwinka doznała urazu w tygodniu podczas meczu bydgoskiej drużyny w EuroCup z Olympiakosem Pireus. Przeszła już badania, ale wiadomo, że nie zobaczymy jej także w najbliższych pojedynkach zespołu. Do tego trzeba wspomnieć, że rehabilitację po kontuzji cały czas przechodzi Janeesa Jeffery.

Bydgoskie koszykarki źle weszły w spotkanie, bo od początku przegrywały (0:67, 0:7). Dopiero w trzeciej minucie, pierwsze punkty dla Basketu 25 zdobyła Nathalie Fontaine, trafiając zza linii 6,75 m. Polkowiczanki im dalej w mecz, tym powiększały swoją przewagę, dość powiedzieć, że w pewnym momencie prowadziły 19:9 i 21:12. Wysoką przewagę, zespół Karola Kowalewskiego utrzymywał przez całą drugą kwartę. W drużynie z Bydgoszczy widać było dużo nerwowości, do tego przydarzały się też straty. Do przerwy było 49:35 dla BC Polkowice.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie nie zmienił się. Rywalki miały mecz pod pełną kontrolą, a ostatecznie wygrały różnicą piętnastu punktów (77:62). Basket 25 w środę zagra na wyjeździe z Nadieżdą Orenburg w Pucharze Europy, a w lidze w niedzielę (24.10) na wyjeździe z mistrzem kraju, VBW Arką.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 4 KOLEJKA – 17.10.2021 R.
POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ – BC POLKOWICE 62:77 (14:23, 21:26, 16:16, 11:12)

BASKET 25: Fontaine 15 (1×3), Alleyne 15 (3×3, 12 zb.), Stankiewicz 9 (1×3), Michałek 9 (1×3), W. Sobiech 3 (1×3) – Houser 9 (1×3, 5 str.), Poboży 2, Zmierczak, Krupa, W. Zasada.

BC POLKOWICE: Mavunga 15 (9 zb.), Fitzgerald 13 (5 as., 5 str.), Spanou 11 (1×3, 7 zb.), Puter 3 (1×3), Gajda 2 (6 zb., 5 as.) – Cado 10 (2×3), Grabska 9 (1×3), Telenga 8 (7 zb.), Gertchen 4 (1×3, 7 zb.), Bujniak 2, Ziemborska.

Sędziowali: Paulina Gajdosz, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Tuński.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Krzysztof Antoniak.