Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 15 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie lotnisko w marcu: Jest gorzej niż przed rokiem
lotnisko w Bydgoszczy (Copy)
05.04.2017 | 10:15

Bydgoskie lotnisko w marcu: Jest gorzej niż przed rokiem

Zawieszenie połączeń Ryanaira odbija się na wynikach bydgoskiego lotniska.

Na zdjęciu: Lotnisko podało statystyki za marzec.

Fot. archiwum

Port Lotniczy Bydgoszcz podał statystyki ruchu w ostatnim miesiącu. W porównaniu do marca ubiegłego roku zanotowano spadek.

W marcu z bydgoskiego lotniska skorzystało 21 778 pasażerów. Jest to wynik  o 10,4% niższy w porównaniu do wyniku zeszłorocznego. – Statystyka jest efektem zawieszenia przez przewoźnika Ryanair lotów do Glasgow i Dusseldorfu Weeze na sezon zimowy. Od 26 marca oba połączenia są już obecne w siatce połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz – mówi Artur Niedźwiecki z biura prasowego PLB.

Jak wylicza rzecznik, w tym samym okresie obłożenie połączenia Lufthansy do Frankfurtu wzrosło o 54%. – Dzięki połączeniu Lufthansy możemy dostać się do Nowego Jorku czy Toronto za mniej niż 2000 PLN. Europejskie transfery również cieszą się popularnością – mówi Artur Niedźwiecki z Biura Prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz.

30 marca uruchomiona została szósta rotacja tygodniowo na trasie Bydgoszcz-Frankfurt. W tym miesiącu do siatki wróci za to połączenie do Rzymu. Kierunek oferowany przez Mistral Air zostanie przywrócony 27 kwietnia.


Powiązane treści