Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 18
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
21C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoskie muzeum nagrodzone! Za działania z myślą o niepełnosprawnych
27_przestrzeń_razem
14.09.2017 | 11:40

Bydgoskie muzeum nagrodzone! Za działania z myślą o niepełnosprawnych

Gala wręczenia nagród w ogólnopolskim plebiscycie odbyła się w Gdańsku.

Na zdjęciu: Nagrody wręczono podczas wtorkowej gali w Gdańsku.

Fot. mat. pras. Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

We wtorek w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XII plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Jedno z wyróżnień trafiło do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

CZYTAJ TEŻ: Zbiory Muzeum Farmacji trafiły do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Podpisano umowę

Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły konkursowe nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników.

Bydgoska placówka otrzymała wyróżnienie w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. Osoby oceniające instytucję zwróciły uwagę na przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dofinansowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. – Staramy się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom, jakie niesie ze sobą obsługa gości z dysfunkcjami, którzy są mile widziani w naszych progach. Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, o ile stopień niepełnosprawności wymaga opieki, przysługuje bezpłatny wstęp do muzeum. Dostępność budynków dla osób z dysfunkcjami oraz przystosowanie ich do potrzeb tej grupy społecznej wiąże się z likwidacją barier urbanistycznych, architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się oraz barier mentalnych, dlatego też sukcesywnie staramy się dostosowywać muzealne budynki tak, by były przyjazne dla wszystkich zwiedzających – informuje Natalia Szczerbińska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.


Powiązane treści