[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie półkolonie 2022. Rozpoczynają się zapisy na zajęcia

Dodano: 25.05.2022 | 14:08

Na zdjęciu: Zasady zapisów na półkolonie przedstawiono w czasie konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W tym roku po raz czwarty odbędą się „Bydgoskie Półkolonie”. Zapisy na wakacyjne zajęcia rozpoczną się 26 maja i potrwają do 3 czerwca 2022 roku. 

W ramach Bydgoskich Półkolonii 37 placówek oferuje tygodniowe turnusy dla uczniów, które rozpoczną się w ostatnim tygodniu czerwca i będą trwać do końca sierpnia. Dzieci będą brać udział w zabawach i warsztatach integracyjnych, zajęciach sportowych, warsztatach w muzeum, pieszych wycieczkach oraz zajęciach edukacyjnych o tematyce regionalnej, filmowej i artystycznej.

Półkolonie są organizowane dla dzieci do 13 roku życia, a trzy szkoły specjalne oferują turnusy dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność intelektualną. Grupy będą liczyć od 15 do 20 uczniów, a w przypadku osób niepełnosprawnych będą one mniejsze. Dzieci będą pod opieką pedagogiczną od godz. 8:00 do godz. 15:00.

Bydgoskie Półkolonie – zapisy

Żeby zapisać się na Bydgoskie Półkolonie, trzeba posiadać legitymację szkolną z jednej ze szkół podstawowych w Bydgoszczy. Następnie należy pobrać kartę uczestnika ze strony internetowej bydgoszcz.pl, wypełnić ją i złożyć w placówce, do której chce się zapisać swoje dziecko.

Po zakwalifikowaniu trzeba wpłacić 150 zł na wyżywienie. Z tej opłaty będą zwolnieni uczniowie, którzy korzystają z bezpłatnych posiłków w szkole lub pobierają stypendium socjalne. Wszyscy opiekunowie są zobowiązani do zaopatrzenia dzieci w Bydgoską Kartę Miejską. Jeden uczeń może wziąć udział w maksymalnie dwóch turnusach.

W półkoloniach mogą brać udział również ukraińskie dzieci, które uczęszczają do bydgoskich szkół, dlatego informacje na stronie internetowej będą dostępne w języku polskim i ukraińskim.

8 czerwca 2022 roku zostaną wywieszone listy osób zakwalifikowanych na półkolonie. Między 8 a 21 czerwca będą prowadzone weryfikacje, a opiekunowie będą mogli w tym czasie wpłacać pieniądze na wyżywienie. Ostateczna lista zakwalifikowanych pojawi się 21 czerwca o godz. 15:00.

Bydgoskie Półkolonie 2022 są organizowane przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Wydział Edukacji i Sportu w Bydgoszczy, Pałac Młodzieży oraz Młodzieżowe Domy Kultury nr 1, nr 2, nr 4, nr 5 i nr 6 w Zespole Szkół i Placówek nr 1. Cały program jest finansowany z budżetu miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments