Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie schronisko zyska parking. Utwardzone zostaną także pobliskie ulice
31.03.2021 | 10:22

Bydgoskie schronisko zyska parking. Utwardzone zostaną także pobliskie ulice

Na zdjęciu: Bydgoskie schronisko dla zwierząt znajduje się na Osowej Górze.

Fot. Szymon Makowski

Dobiegają końca prace nad projektem nowego parkingu przy schronisku dla zwierząt, znajdującego się przy ulicy Grunwaldzkiej na Osowej Górze. W ramach prac utwardzone zostaną ulica Zalew oraz fragmenty Łowiskowej i Jeziornej. Ułatwi to dojazd na górny taras osiedla.

Bydgoskie schronisko odwiedza wielu mieszkańców i wolontariuszy, którzy starają się pomóc w opiece nad czworonogami. Regularnie wyprowadzają oni psy czekające na dom na spacery po pobliskich lasach. Część bydgoszczan regularnie przywozi też dary, które ułatwiają funkcjonowanie placówki (podkłady higieniczne, żwirki, karmy dla zwierząt). Z uwagi na to, ZDMiKP zlecił poprawę obsługi komunikacyjnej schroniska.

Jak informują drogowcy, projekt przewiduje budowę parkingu zewnętrznego przy ulicy Zalew z kilkunastoma miejscami parkingowymi, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo obejmuje budowę ulic dojazdowych do parkingu, zarówno od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Grunwaldzkiej, jak i od strony ulicy Rekinowej. Twardą nawierzchnię zyska ulica Zalew oraz fragmenty Łowiskowej i Jeziornej; dodatkowo wzdłuż ul. Zalew powstanie droga dla rowerów. ZDMiKP przekonuje, że inwestycja ułatwi dojazd do wielu posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry.


CZYTAJ TAKŻE: Gruntówki na Osowej Górze czekają na utwardzenie. Ratusz pyta, co warto zmienić w programie budowy ulic


– Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace projektowe dobiegają już końca. Obecnie wykonawca złożył wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zakończenie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Całkowity koszt budowy parkingu i dróg dojazdowych wyniesie 3,8 miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lalala
Lalala
6 miesięcy temu

W końcu!! Przecież te ulice powinny być utwardzone równocześnie z budową grunwaldzkiej, bo dzięki temu byłaby alternatywa dla remontowanej kolbego. Ech… zarząd dróg…

Powiązane treści