Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 8 • L 8
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie siatkarki nie wybiegną już na parkiet? Kluby LSK chcą zakończenia sezonu
2-03-2020_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Volley Wrocław - SF (1)
13.03.2020 | 22:18

Bydgoskie siatkarki nie wybiegną już na parkiet? Kluby LSK chcą zakończenia sezonu

Niewykluczone, że oficjalna decyzja w tej sprawie zapadnie na początku przyszłego tygodnia.

Na zdjęciu: Wiele wskazuje na to, że bydgoskie siatkarki nie wybiegną już w tym sezonie na parkiet.

Fot. Szymon Fiałkowski

Niewykluczone, że w najbliższy poniedziałek (16 marca) zostanie podjęta decyzja o zakończeniu sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

Jak w piątek (13.03) wieczorem poinformował Kamil Drąg z Przeglądu Sportowego, kluby Ligi Siatkówki Kobiet w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, chcą zamknąć sezon i jako obowiązującą uznać tabelę po dwudziestu dwóch kolejkach fazy zasadniczej.

Zakończenie rozgrywek zaopiniowała dzisiaj Rada Nadzorcza PLS, a władze ligi najprawdopodobniej oficjalną decyzję ogłoszą w najbliższy poniedziałek. To oznaczałoby, że tytuł mistrzowski zdobyłaby Grupa Azoty Chemik Police, wicemistrzem zostałby Developres Rzeszów, a brązowe medale wywalczyłyby broniące mistrzowskiego tytułu ŁKS Commercecon Łódź.

Na szóstym miejscu – podobnie jak sezon 2018/2019, tak i ten zakończyłyby siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Przypomnijmy, że do odwołania zawieszony został także sezon w PlusLidze oraz Krispol I lidze siatkarek i siatkarzy. W męskiej ekstraklasie, do zakończenia fazy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki. Jak podaje Przegląd Sportowy, działacze PLS liczą na to, że jeśli pandemia koronawirusa wygaśnie, to wówczas siatkarze powrócą na parkiet.

Liga Narodów później
Nie w maju, czerwcu i lipcu, jak było to pierwotnie planowane, ale dopiero jesienią tego roku zostaną rozegrane mecze Ligi Narodów siatkarek i siatkarzy. O opóźnieniu rozgrywek poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB). Reprezentacja Polski ma trzy turnieje fazy interkontynentalnej rozegrać u siebie. Siatkarze w Krakowie i Łodzi, zaś kadra siatkarek we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści