Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoskie szkoły pomagają w walce z koronawirusem
Zespół Szkół Mechanicznych Nr1_SG (8)
01.04.2020 | 16:01

Bydgoskie szkoły pomagają w walce z koronawirusem

Na zdjęciu: W akcje produkcji przyłbic zaangażowali się m.in. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Pomimo zawieszenia zajęć, bydgoskie szkoły wspierają walkę z pandemią koronawirusa. Na drukarkach 3D, znajdujących się na wyposażeniu Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 i 2, Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Samochodowych powstają przyłbice ochronne dla bydgoskich szpitali. 

Koordynatorem akcji produkowania niezbędnych środków dla medyków w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 jest Łukasz Dworski – nauczyciel, który prowadzi także Centrum ROBOproject. Jak podkreśla w wypowiedzi dla biura prasowego urzędu miasta, druk elementów przyłbic jest czasochłonny, stąd potrzeba jak największego zaangażowania osób posiadających drukarki 3D. – Nasi uczniowie, wykonują maski także na drukarkach w swoich domach. Prowadzone są także zdalne zajęcia nauki programowania 3D. W sumie udało nam się już wyprodukować kilkanaście przyłbic, a dopiero się rozpędzamy, zamówiliśmy również kolejną drukarkę 3D, aby produkcja była jeszcze bardziej efektywna  – podkreśla.


KORONAWIRUS W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM – DANE, STATYSTYKI, WYKRESY


Rozgrzane do czerwoności są również szkolne drukarki 3D w Zespole Szkół Samochodowych. Tam akcję koordynuje Tomasz Kasprowicz. – Dziennie produkujemy w szkole, od 4-6 przyłbic ochronnych. Od początku akcji udało nam się wydrukować kilkanaście masek.  Do końca tygodnia chcemy, aby było ich ponad 30. Przyłbice, będą przekazywane zgodnie z zapotrzebowaniem do bydgoskich szpitali oraz pozostałych w regionie. Pierwsza partia trafi do Szpitala Jurasza – podkreśla nauczyciel ZSS.

Warto dodać, że produkcja przyłbic za pośrednictwem drukarek 3D odbywa się także na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Wczoraj uczelnia podała, że w ciągu jednego dnia jej pracownicy stworzyli ponad 100 środków ochronnych – łączna liczba stworzonych przyłbic sięga 300 sztuk. Trafiają one do szpitali w Bydgoszczy i innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego.

Inną formą pomocy służbie zdrowia jest szycie maseczek ochronnych. Nauczycielka z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, która na co dzień prowadzi zajęcia na kierunku technik przemysłu mody przygotowała specjalny film instruktażowy, w którym pokazuje krok po kroku, jak uszyć maseczkę medyczną. Link do filmu znajduje się TUTAJ.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Waldek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldek
Gość

Inne szkoły też pomagają proponuję żeby autor bardziej się przyłożył do pracy

Waldek
Gość

Inne szkoły też pomagają proponuję żeby autor przyłożył się do pracy

Powiązane treści