Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 12 • L 11
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia z kolejnymi sukcesami na koncie!
26.07.2017 | 09:45

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia z kolejnymi sukcesami na koncie!

BTŻ Polonia jest liderem po pierwszej rundzie sezonu 2017.

Na zdjęciu: Młodzi adepci żużla z wiceprezesem Piotrem Grabanem i trenerem Jackiem Woźniakiem.

Fot. mat. prasowe

BTŻ Polonia jest liderem po pierwszej rundzie sezonu 2017. Celem bydgoszczan jest obrona wywalczonego rok temu tytułu Drużynowego Mistrza Polski na miniżużlu.

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia zostało założone w 2007 roku. Aktualnie zajmuje się szkoleniem przyszłych adeptów speedwaya. Zawodnicy trenują na minitorze żużlowym imienia Mieczysława Połukarda położonym przy stadionie Polonii Bydgoszcz. Miniżużel to forma żużla dla młodzieży. Startuje się na motocyklach o pojemności 50, 80 i 125 ccm. Obecnie w składzie drużyny znajduje się sześciu zawodników młodszych oraz trzech z licencją na miniżużel.

Co trzeba zrobić, by zostać zawodnikiem BTŻ? – Zawodnikiem BTŻ może zostać każdy. Jedynym warunkiem jest zgoda od rodziców, a także posiadanie odpowiednich badań lekarskich. Na początku zawodnicy mogą startować na naszym sprzęcie. Posiadamy dwa motocykle i pozostały sprzęt, np. kask – odpowiada Piotr Graban, wiceprezes BTŻ Polonia.

Pomaga nam Emil Sajfutdinow, a mocno angażuje się także Szymon Woźniak – dodaje Graban. To właśnie ten ostatni rozpoczął swoją przygodę ze speedwayem w BTŻ, a teraz jest indywidualnym mistrzem Polski.

Warto podkreślić, że BTŻ działa także w zakresie pozyskiwania sponsorów dla młodych zawodników. Niestety, miniżużel to drogi sport. Jak mówi Piotr Graban, koszt startu zawodnika to około 1500 złotych. Jednak mimo wszystko, największymi sponsorami zawodników pozostają ich rodzice. Miasto Bydgoszcz nie przekazuje żadnych środków finansowych na funkcjonowanie Towarzystwa. Rok temu jedyną pomocą od miasta był motocykl dla młodych adeptów.

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się już w najbliższy weekend w Rybniku. Mocno trzymamy kciuki za młodych żużlowców!


Powiązane treści