Bydgoszcz
-18C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -16 • L -19
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz Archers organizują nabór. Można dołączyć do drużyn młodzieżowych
Archers - mat prasowe klubu
13.12.2020 | 08:33

Bydgoszcz Archers organizują nabór. Można dołączyć do drużyn młodzieżowych

Na zdjęciu: Bydgoszczy Archers szukają młodych zawodników.

Fot. mat. prasowe

Bydgoszcz Archers ogłasza nabór dla młodzieży. Każdy chętny może rozpocząć przygodę z futbolem amerykańskim.

Futboliści Bydgoszcz Archers wracają do treningów. Jako pierwsi na boisko wybiegli juniorzy. W sezonie 2020 młodzieżowcy Archers zdobyli mistrzostwo Polski, pokonując drużyny z Torunia, Białegostoku, Krakowa i Wrocławia. Teraz bydgoski klub szuka kolejnych młodych zawodników i ogłosił rekrutację dla chętnych z roczników 2002-2005. Mile widziane są osoby z przeszłością w innych sportach, natomiast trenerzy Łuczników gwarantują, że każdego nauczą futbolu amerykańskiego od podstaw.

Drużyna seniorska w 2020 roku po raz pierwszy wystąpiła w gronie najsilniejszych polskich zespołów i udowodniła, że potrafi nawiązać sportową walkę z utytułowanymi rywalami. Drużyna juniorska zdobyła we wspaniałym stylu tytuł mistrza Polski, a jej zawodnicy coraz śmielej aspirują do gry w pierwszym zespole. Zgodnie z planem rozwijają się kolejne projekty, takie jak drużyna kobieca czy zespół futbolu flagowego dla dzieci. Jest to możliwe dzięki ciężkiej, codziennej pracy wielu ludzi, którzy mają w sercu wielką miłość do sportu. Liczę na to, że w 2021 roku osiągniemy jeszcze lepsze wyniki – mówi Maciej Kalinowski, prezes KS Bydgoszcz Archers.

Stanisław Pawlak, trener główny drużyn młodzieżowych bydgoskiego klubu, przekonuje, że futbol amerykański to idealny sport dla młodzieży. – Uczy ducha rywalizacji, pracy w grupie, odpowiedzialności i dyscypliny, jednocześnie dając młodemu człowiekowi szansę spotkania wielu ciekawych ludzi i nawiązania wspaniałych przyjaźni. Warto pamiętać, że każdy może, a nawet powinien spróbować futbolu – dla każdego znajdziemy właściwe miejsce na boisku – podkreśla Pawlak.

Pierwsze zajęcie rekrutacyjne do drużyn juniorskich Bydgoszcz Archers odbędą się w poniedziałek, 14 grudnia 2020 o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy. Chętni powinni zabrać ze sobą strój sportowy i buty korki. Klub zachęca do rejestracji na rekrutację przez stronę internetową: bydgoszczarchers.com/rekrutacja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści