Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz będzie miała zespół w piłkarskiej III lidze. Już oficjalnie!
12.07.2016 | 13:23

Bydgoszcz będzie miała zespół w piłkarskiej III lidze. Już oficjalnie!

Piłkarze Chemika Bydgoszcz otrzymali zaproszenie do rozgrywek III ligi.

Na zdjęciu: Robert Kawałek był w minionym sezonie najlepszym strzelcem Chemika. W IV lidze zdobył 20 bramek.

Fot. ST

Piłkarze Chemika Bydgoszcz będą w najbliższym sezonie występować w III lidze. Zespół z Glinek otrzymał zaproszenie do rozgrywek po wycofaniu się Rol.Ko Konojady.

W ostatnim sezonie podopieczni Piotra Gruszki uplasowali się na drugim miejscu w tabeli, przegrywając z Rol.Ko walkę o awans jednym punktem. Niedosyt był większy tym bardziej, że chemikom nie udało się ostatecznie odnieść sukcesu także w Okręgowym Pucharze Polski, w którym w meczach finałowych ulegli Wdzie Świecie, po remisach w obu spotkaniach (0:0, 1:1 pd.).

Jeszcze w trakcie sezonu mówiło się, że w przypadku awansu zespół Rol.Ko Konojady zostanie przeniesiony do innego miasta. Tak się ostatecznie nie stało, a właściciel klubu Józef Łupiński, zdecydował, że w tej sytuacji zespół nie przystąpi w sezonie 2016/2017 do żadnych rozgrywek. Miejsce Rol.Ko w III lidze, zgodnie z regulaminem, zajmie Chemik, który we wtorek otrzymał oficjalne zaproszenie.

Przed sezonem Polski Związek Piłki Nożnej przeprowadził reorganizację czwartego szczebla rozgrywek. Osiem grup połączono w cztery, a zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego będą rywalizować z drużynami z województw wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Rozgrywki zostaną zainaugurowane 6/7 sierpnia, gdy Chemik podejmie GKS Przodkowo. Tydzień później zagra na wyjeździe z KKS Kalisz. Pozostałymi przedstawicielami regionu w rozgrywkach będą Wda Świecie i Elana Toruń.


Powiązane treści