Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 14 • L 14
14C
Nd
14C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz bez światła
18.03.2016 | 14:24

Bydgoszcz bez światła

Jutro wieczorem w niektórych obiektach publicznych zgaśnie światło.

Na zdjęciu: W domach również powinno być ciemno

Fot. wolny dostęp

W sobotni wieczór Bydgoszcz pogrąży się w ciemnościach. Jutro (19 marca) odbędzie się ogólnoświatowa akcja „Godzina dla Ziemi WWF”.

W godz. 20:30 – 21:30 w wielu domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznym na całym świecie zostaną zgaszone światła. W Bydgoszczy wyłączone zostaną iluminacje Mostu Uniwersyteckiego, Mostu Władysława Jagiełły i Ratusza. Światła wyłączone maja zostać również w budynku Opery Nova, Sądu Rejonowego, Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Powiatowego Urzędu Pracy, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Szkoły Podstawowej nr 56. Zgasić światło na symboliczną godzinę mogą również mieszkańcy domów prywatnych, którzy chcą w ten sposób pokazać, że popierają cel akcji.

Akcja ma skłaniać do refleksji nad zmianami klimatu i środowiskiem oraz inspirować do zmian na lepsze. Godzina dla Ziemii odbędzie się w Polsce po raz ósmy. Każdej edycji przyświeca inny konkretny cel. W tym roku akcja zwraca uwagę na problemy wilków. Hasło tegorocznej edycji Godziny dla Ziemi brzmi „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”. Na oficjalnej stronie akcji www.godzinadlaziemi.pl zamieszczone są informacje dotyczące życia wilków. Tam też znajduje się propozycja dla wszystkich, którzy chcą pomóc tym zwierzętom. Jak można to zrobić?

Istnieje kilka opcji. Jedną z nich jest dołączenie do symbolicznej watahy wilka, czyli grupy osób pragnących mieć wpływ na polepszenie losów tych ssaków. Można to zrobić poprzez wypełnienie formularza na stronie akcji lub dodanie specjalnej łapki do swojego zdjęcia profilowego na Facebooku. Dzięki zmianie na serwie społecznościowym akcja szybko rozprzestrzenia się wśród innych osób i pozwala znaleźć tych, którzy mogą wesprzeć wilki poprzez przekazanie pieniędzy. Symboliczna adopcja wilka polega na wpłaceniu konkretnej sumy pieniędzy w zamian za co, otrzymuje się nie tylko certyfikat adopcyjny, ale również list i zdjęcie swojego podopiecznego.


Powiązane treści