Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz chce pobić rekord Guinessa. W liczbie kajaków biorących udział w paradzie
24.08.2018 | 10:14

Bydgoszcz chce pobić rekord Guinessa. W liczbie kajaków biorących udział w paradzie

Próba bicia rekordu ma nastąpić w pierwszy weekend września.

Na zdjęciu: O szczegółach bicia rekordu Guinessa mówili prezydent miasta Rafał Bruski oraz prezes kajakowego stowarzyszenia Binduga Łukasz Gliński.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na czele największej parady kajakowej ma stanąć Aleksander Doba. – Chcemy, by w paradzie wzięło udział ponad dwieście łódek – mówi prezes Bindugi. 

Próba bicia rekordu Guinessa będzie miała miejsce w pierwszy weekend września (1-2.09). Będzie to jeden z elementów bydgoskich obchodów międzynarodowego dnia kajakarza – kayakmania, które zorganizuje stowarzyszenie kajakowe „Binduga”. – To druga edycja dnia kajakarza, w ubiegłym roku organizowaliśmy tę imprezę w Koronowie, w tym roku robimy to w Bydgoszczy – mówi prezes Bindugi Łukasz Gliński. Przedstawił on także trasę parady, którą trzeba będzie pokonać. Parada odbędzie się 1 września i rozpocznie się o 17:00. To nie jest pierwsza próba bicia rekordu Guinessa w Bydgoszczy związana z kajakami. – W 2015 roku, biliśmy rekord Guinessa z budową najdłuższego kajaka. W łodzi zmieściło się 20 osób – przypomina prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Trasa rozpoczyna się przy Wyspie Młyńskiej i zakończy się na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka. Nie jest ona wymagająca, odcinek do pokonania to 1600-1800 metrów. Płyniemy z prądem, samo płynięcie kajakiem na tym dystansie to 15-30 minut – dodaje Gliński. Organizatorzy dla chętnych przygotują setkę kajaków oraz kamizelki. Liczą też na to, że w próbę bicia rekordu włączą się kluby sportowe oraz turyści, którzy mają kajaki. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zapisać się w dniu wydarzenia lub dzień przed w specjalnym namiocie, który zostanie rozstawiony przed Artego Areną (od godziny 16:00). – Można także cały czas zapisywać się przez internet – przypomina prezes Bindugi.

Oprócz wydarzeń, nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie strefa eko, a także rozstawiona duża scena, na której śpiewać będą bydgoskie kapele, zaś 1 września wieczorem zaśpiewa Kuba Sienkiewicz wraz z kwartetem (początek koncertu o 19:00). 2 września zaplanowano za to zorganizowanie dwuboju rowerowo-kajakowego (start zawodów o 8:00). Trasa prowadzić będzie ze Smukały (w lesie w okolicach Smukały zostanie zorganizowana pętla rowerowa) do Wyspy Młyńskiej. – Przy tym dwuboju wystarczy mieć swój rower – dodaje Gliński. Odbędą się także wyścigi: butelkowy, smoczych łodzi i kajakowy dla dzieci – młodzików.


Powiązane treści