Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaBydgoszcz doceniona przez turystów. W ogólnopolskim rankingu
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (33)
24.04.2017 | 12:36

Bydgoszcz doceniona przez turystów. W ogólnopolskim rankingu

Zestawienie przygotował serwis TripAdvisor.

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda

Miasto nad Brdą znalazło się w gronie 10 miast w Polsce, które w tym roku chcą odwiedzić zagraniczni turyści. Najlepsze miejsca wskazali podróżni z całego świata. 

Najlepiej oceniane przez nich miejsca postanowili poznać pracownicy serwisu TripAdvisor. Okazało się, że mieszkańcy innych miast i państw chętnie odwiedzają Bydgoszcz. Miasto nad Brdą zajęło 5 pozycję w rankingu przygotowanym przez serwis. Zwycięzcą okazał się Kraków. W czołówce pojawiły się Warszawa i Wrocław. Tuż przed Bydgoszczą ulokował się Gdańsk. W zestawieniu uwzględniono również Poznań, Katowice, Białystok, Toruń i Łódź.

Serwis TripAdvisor to największa na świecie strona turystyczna, na której to użytkownicy oceniają miejsca w danym mieście. Twórcy serwisu natomiast w taki sposób zachęcają do odwiedzin miasta nad Brdą – Bydgoszcz urzeknie Cię swoją gotycką i secesyjną architekturą, XVIII-wiecznymi spichlerzami, brukowanymi uliczkami i kawiarenkami na świeżym powietrzu. Zakosztuj przyjemności rejsu po Brdzie, przejdź ulicami Starego Miasta albo zorganizuj piknik na Wyspie Młyńskiej. Wystawy sztuki, aktywna scena jazzowa, opera i wyjątkowa sala koncertowa podkreślają piękno Bydgoszczy, nadając jej kulturalny wymiar – czytamy na stronie TripAdvisor.

 


Powiązane treści