Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoszcz marginalizowana przy tworzeniu biur wojewódzkich instytucji? Tak twierdzi poseł PO
26.07.2019 | 13:09

Bydgoszcz marginalizowana przy tworzeniu biur wojewódzkich instytucji? Tak twierdzi poseł PO

Na zdjęciu: Zdaniem posła PO Pawła Olszewskiego, Bydgoszcz jest marginalizowana przy utworzeniu delegatur wojewódzkich instytucji.

Fot. Szymon Fiałkowski

To była konferencja – jak mówi Paweł Olszewski – poświęcona ważnej sprawie. Bo zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, Bydgoszcz jest pomijana przy tworzeniu biur wojewódzkich instytucji.

Tym razem chodzi o Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który swoją siedzibę ma w Toruniu, a na czele którego stoi Ireneusz Stachowiak. Politycy Platformy chcieli, aby terenowe biuro tej organizacji powstało w Bydgoszczy. Tak się jednak nie stało. – My o to zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Półtora roku temu składałem interpelację w tej sprawie do ministra środowiska – przyznaje Olszewski, który w piątek w tej sprawie zwołał konferencję prasową. Jak mówi, minister Henryk Kowalczyk przesłał mu enigmatyczną odpowiedź. – Ona kompletnie nic nie wnosiła – dodaje i przyznaje, że o utworzenie terenowego biura WFOŚiGW zabiegał również prezydent Rafał Bruski, który działania w tej sprawie prowadził od września ubiegłego roku.

Bydgoszcz została pominięta, a w międzyczasie zostały otwarte trzy biura: w Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku. Znów zadaliśmy pytanie, a otrzymaliśmy odpowiedź, że jest możliwość utworzenia takiego biura w mieście, ale na swój własny koszt

– wyjaśnia poseł PO. Olszewski krytykuje zachowanie szefa funduszu Ireneusza Stachowiaka oraz przedstawicieli rządu. Jego zdaniem, traktują oni źle te samorządy, w których nie rządzą. – Pamiętam słowa wypowiedziane również w Bydgoszczy, że lepiej wybrać prezydenta z PiS-u, bo wtedy będą pieniądze. To się dzisiaj materializuje, to działanie na szkodę miasta i mieszkańców – podkreśla Paweł Olszewski.

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł przypomniał, że poprzez skuteczne działania toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej (PiS), to w grodzie Kopernika utworzony został oddział Wojsk Obrony Terytorialnej. Olszewski ponownie zaapelował do polityków PiS z regionu: – Już poza polityką, powinni zacząć działać na rzecz miasta i mieszkańców, aby wesprzeć miasto, by to było równoprawnie traktowane. 

Dzisiaj władza PiS-u traktuje miasto po macoszemu, mszcząc się chyba za wyniki wyborów, zarówno tych samorządowych, jak i europejskich, gdzie PiS z kretesem tutaj przegrał

– mówi Olszewski. Jego zdaniem, decyzja polityków PiS o braku otwarcia terenowego biura WFOŚiGW w mieście jest kompletnie niezrozumiała i może być traktowana wręcz jako zemsta polityczna.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jaroslaw
jaroslaw
2 lat temu

A pan Latos ma sie dobrze,widac go przed kazdymi wyborami czy to na prezydenta czy do europarlamentu!Zblizaja sie wybory do sejmu i senatu to bedzie go pelno w mediach i opowiadal bajki co to on i pis zrobili dla Bydgoszczy.Za pisu Bydgoszcz idzie na dno.

Powiązane treści