Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz z prestiżową nagrodą. Jest miastem przyjaznym dla inwestorów!
10.11.2017 | 12:23

Bydgoszcz z prestiżową nagrodą. Jest miastem przyjaznym dla inwestorów!

Miasto Bydgoszcz otrzymało prestiżową nagrodę.

Na zdjęciu: Miasto Bydgoszcz zostało wybrane jako najbardziej przyjazne inwestorom

Fot. Archiwum

Bydgoszcz z kolejną prestiżową nagrodą. Tym razem gród nad Brdą otrzymał tytuł „miasta najbardziej przyjaznego inwestorom”. Nagrodę wręczono podczas gali w Warszawie.

W stolicy odbył się konkurs polskiej branży nieruchomości – CIJ Awards Poland 2017. Nagrodę dla miasta odebrała Edyta Wiwatowska – prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Bydgoszcz uzyskała nagrodę w kategorii „Best Investor-Friendly Region/City”.

– To kolejny ranking, który docenia sprawną obsługę inwestorów w Bydgoszczy. Wcześniej docenił to Bank Światowy przyznając nam tytuł miasta z najlepszymi warunkami do prowadzenia biznesu – mówi prezydent Bydgoszczy. – To inwestorzy prywatni w dużej mierze decydują o dynamicznym rozwoju miasta, stąd tak dużą wagę przykładamy do dobrej współpracy z tymi podmiotami. Efektami tej współpracy są m. in. nowe miejsca pracy, sklepy, biura, lokale usługowe, co wpłynęło na rekordowo niski poziom bezrobocia, który w Bydgoszczy wynosi obecnie 4 proc. – dodał Rafał Bruski.

W tym roku, dzięki staraniom Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, oprócz nagrody CIJ, Bydgoszcz znalazła się także wśród finalistów w innym prestiżowym plebiscycie Eurobuild Awards. To ważne wydarzenie w branży nieruchomości – międzynarodowi eksperci co roku wyróżniają i nagradzają podmioty odnoszące największe sukcesy na polskim rynku oraz w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Bydgoszcz po raz kolejny została nominowana w kategorii „Most Investor-Friendly City”.

Łącznie podczas CIJ Awards Poland 2017 uhonorowane zostały przedsiębiorstwa i instytucje w 37 kategoriach, których wybrano spośród 100 nominowanych w tym roku projektów, firm i instytucji, należących do elity rynku nieruchomości.


Powiązane treści