Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz mniej przyjazna dla biznesu. Według rankingu Forbesa
27.06.2017 | 09:57

Bydgoszcz mniej przyjazna dla biznesu. Według rankingu Forbesa

Pozycja Bydgoszczy jest gorsza niż w ubiegłym roku.

Na zdjęciu: Miasto nad Brdą przyciąga do siebie mniej firm, niż wcześniej.

Fot. SG / archiwum

Redakcja Forbesa wraz z Centralnym Ośrodkiem Informacji Gospodarczej po raz kolejny postanowiła stworzyć ranking miast atrakcyjnych i przyjaznych dla biznesu. Bydgoszcz wypadła w nim gorzej, niż w ubiegłym roku.

Zestawienie opracowano na podstawie wskaźnika przyrostu liczby firm na 1000 mieszkańców. Wyróżniono cztery kategorie: gmin do 50 tysięcy mieszkańców, miast od 50 do 149 tys. mieszkańców, powyżej 150 tys. mieszkańców oraz powyżej 300 tys. mieszkańców. Bydgoszcz została oceniona w ostatniej z nich. Miasto nad Brdą ulokowało się na ostatnim miejscu, zdobywając wynik siedmiokrotnie niższy niż lider rankingu – Warszawa. Na podium znalazły się jeszcze Poznań i Wrocław. Kolejne pozycje zajęły: Kraków, Katowice, Lublin, Gdańsk, Szczecin i Łódź.

Wynik uzyskany przez Bydgoszcz jest gorszy w porównaniu do zeszłorocznej edycji rankingu. Wtedy miasto nad Brdą ulokowało się na 9. miejscu z wskaźnikiem 1,19. Obecnie, według wyliczeń twórców rankingu, ten sam wskaźnik wynosi zaledwie 0,96.

W jaki sposób Bydgoszcz może przyciągnąć nowych inwestorów? Zachętą może być wzrost innowacyjności regionu, który, zgodnie z założeniami, powinien nastąpić dzięki współpracy bydgoskich uczelni z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami biznesu. Ma ona doprowadzić między innymi do komercjalizacji działań służących postępowi w obszarze nauki i biznesu. – Jest jeszcze wiele do zrobienia – stwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas spotkania, w trakcie którego doszło do zawarcia porozumienia pn. „Kujawsko-Pomorskie Akademickie Porozumienie na rzecz innowacji i rozwoju”, dotyczącego współpracy Centrów Transferu Technologii uczelni województwa kujawsko-pomorskiego. [CZYTAJ WIĘCEJ] 


Powiązane treści