Bydgoszcz
5C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 6 • L 4
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAktualności - BydgoszczBydgoszcz na olimpijskim podium! [RANKING OSTATECZNY]
RIO 3b
22.08.2016 | 21:27

Bydgoszcz na olimpijskim podium! [RANKING OSTATECZNY]

Warszawa, przed Bydgoszczą i Kaliszem - te trzy miasta są liderem naszego zestawienia.

Na zdjęciu: Jeszcze 17 sierpnia liderem zestawienia była Bydgoszcz!

Fot. metropoliabydgoska.pl

Nie stolica kujawsko-pomorskiego, a Warszawa została ostatecznym zwycięzcą rankingu miast, w których urodziło się lub trenuje najwięcej medalistów olimpijskich. Nasze miasto pozycję lidera straciło w ostatni weekend sportowej rywalizacji w Brazylii.

Tworząc zestawienie, braliśmy pod uwagę dwa aspekty: miejsce urodzenia sportowca oraz miasto, w którym aktualnie trenuje. Za złoty medal przyznawaliśmy 3 punkty, za srebrny 2, za brązowy 1. Maksymalnie zatem złoty medalista urodzony i trenujący w tym samym miejscu mógł zdobyć aż 6 punktów (3 za miejsce urodzenia i 3 za siedzibę obecnego klubu zlokalizowaną w tym samym mieście). Jeżeli miejscowość pochodzenia i obecny ośrodek szkoleniowy różniły się, zdobywał dla każdego z nich po 3 punkty. Analogicznie przyznawaliśmy punkty zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio.

RIOOSTECZNY

Łącznie z Bydgoszczą związanych jest czterech sportowców, z Warszawą ostatecznie aż pięciu. Jeszcze na trzy dni przed zakończeniem Igrzysk Olimpijskich liderem zestawienia był gród nad Brdą. Medale zdobyte przez Maję Włoszczowską i Oktawię Nowacką sprawiły jednak, że to stolica Polski wskoczyła na pierwsze miejsce. W dalszej części rankingu nie nastąpiły większe zmiany.

Pierwsza część zestawienia – przygotowana w momencie posiadania przez Polskę 7 medali – dostępna jest TUTAJ.


Powiązane treści