Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz na Orientację. W Nowy Rok drugie zawody z cyklu
bieg na orientację - mat. organizatora
29.12.2018 | 07:24

Bydgoszcz na Orientację. W Nowy Rok drugie zawody z cyklu

Na zdjęciu: W zawodach mogą brać udział także dzieci.

Fot. mat. organizatora

Bydgoscy amatorzy biegania mogą sprawdzić się w wyścigach na orientację. Już 1 stycznia odbędą się zawody na Glinkach.

Pierwsza edycja cyklu Bydgoszcz na Orientację odbyła się 2 grudnia w Myślęcinku. Po noworocznej zaplanowano jeszcze cztery: 20 stycznia (Mariampol), 10 lutego (Piecki), 24 lutego (Bożenkowo) i 17 marca (Solec Kujawski).

W zależności od stopnia zaawansowania uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – krótką, którą można pokonać razem z dziećmi, średnią i długą, która jest najtrudniejsza nawigacyjnie. – Biegi na orientację są sportem dla każdego. Nie potrzeba nawet sportowych ubrań ani butów, trasę można pokonać marszem, czerpiąc w pełni przyjemność z pobytu na świeżym powietrzu. Dobrze jednak mieć kompas, chociażby taki w telefonie – zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy zawodów startują z minutowymi odstępami. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich punktów, które są  wyznaczone na otrzymanej przed startem mapie. Punkty w lesie oznaczone są biało-pomarańczowym lampionem. Po ich odnalezieniu zawodnik musi potwierdzić swoją obecność na nim.

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez stronę internetową www.bno.bydgoszcz.pl. Tam znajdują się również wyniki zakończonych rund oraz mapy z trasami, które zawodnicy mieli do pokonania. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka.


Powiązane treści