[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz na wyborczym szlaku kandydatów na prezydenta. Do grodu nad Brdą przyjechał Krzysztof Bosak [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.06.2020 | 23:28
Krzysztof Bosak

Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na najbliższą niedzielę, 28 czerwca.

Na zdjęciu: Kandydat Konfederacji - Krzysztof Bosak - spotkał się z mieszkańcami przy ul. Mostowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich Krzysztof Bosak rozpoczął dwudniowy objazd Kujaw i Pomorza. Pierwszego dnia odwiedził dwa miasta, jutro gościć będzie w kolejnych dwóch.

We wtorek (23 czerwca), Bosak najpierw odwiedził Grudziądz, a późnym popołudniem przyjechał do Bydgoszczy. Na spotkanie z kandydatem Konfederacji do amfiteatru przy Spichrzach przy ul. Mostowej przybył tłum – w większości młodych – osób.

Zarówno podczas spotkania w Grudziądzu, jak i w Bydgoszczy zwracał uwagę na problemy przy organizacji wyborów prezydenckich, co dotyczyło kwestii związanych z głosowaniem dla rodaków mieszkających poza granicami kraju. – Rząd przekonywał nas, że jest w stanie zorganizować głosowanie korespondencyjne praktycznie dla całego narodu – mówił Bosak i dodawał: – Informacje, które spływają do nas, praktycznie z całego świata wskazują, że mamy rekordową frekwencję wśród głosujących zza granicy – ponad 300 tysięcy osób. Jak wyliczał, w tym gronie jest niemal 130 tys. Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Bosak dodawał, że Konfederacja domagać się będzie od rządu wyjaśnień i uporządkowania tej sytuacji. – Nigdy nie zgodzimy się na to, żeby sztucznie wyłączyć jakąś grupę obywateli z możliwości głosowania – zapewnił.

Bosak nawiązał również do dnia ojca. – W swoich tezach konstytucyjnych nawiązałem do roli rodziny, roli uregulowań konstytucyjnych. Mamy w konstytucji zagwarantowane i podjęte ochroną prawną rodzinę i macierzyństwo, nie mamy natomiast ojcostwa. W dzień ojca można przypomnieć o tym fakcie. Bez silnych ojców nie ma silnych rodzin – dodawał kandydat Konfederacji.

Po krótkiej konferencji prasowej, rozpoczęło się spotkanie Bosaka z osobami, które przyszły na spotkanie z kandydatem na prezydenta. To trwało ponad cztery godziny i skończyło się tuż po 21:00. Podczas niego, Bosak nie zostawił suchej nitki na Rafale Trzaskowskim. – Trzaskowski to jest naprawdę wszystko co złe w tej chwili – ideologicznie i politycznie, ubrane w ładnie skrojony garnitur i w sympatyczną twarz – mówił. Wezwał do tego, aby w wyborach wybrać większe dobro, a nie mniejsze zło. Jakie są najważniejsze motywy kampanii wyborczej, którą prowadzi? – Obrona tożsamości naszej kultury, naszych wartości – bez poprawności politycznej, odrzucenie wszystkich lewicowych absurdów, odrzucenie centralizmu na poziomie międzynarodowym i na poziomie krajowym, wolność gospodarcza w rozsądnych ramach – połączone z obroną interesów naszego państwa i narodu na arenie międzynarodowej – wyliczał i jak mówił, jest z takim programem w stanie osiągnąć poparcie ponad połowy społeczeństwa. Mówił też, że Konfederacja jest opozycją merytoryczną.

Grudziądz i Bydgoszcz były pierwszymi miastami, które odwiedził kandydat Konfederacji na Kujawach i Pomorzu. Jutro (24 czerwca) Krzysztof Bosak pojedzie do Inowrocławia i Torunia.

Bydgoszcz na wyborczym szlaku kandydatów na prezydenta. Do grodu nad Brdą przyjechał Krzysztof Bosak [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments