Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz najlepszym celem podróży w 2020? Ostatnie dni głosowania!
BYDGOSZCZ EUROPEJSKI CEL PODRÓŻY
01.02.2020 | 11:58

Bydgoszcz najlepszym celem podróży w 2020? Ostatnie dni głosowania!

Na zdjęciu: Głosowanie na najlepszy cel podróży w Europie potrwa do 5 lutego.

Fot. mat. prasowe

Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto walczy o zaszczytny tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży. Rywalami są największe europejskie metropolie, jak Rzym, Paryż, czy Berlin. Głosowanie trwa do środy, 5 lutego.

Bydgoszcz po raz pierwszy bierze udział w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 (European Best Destinations 2020). Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. O wynikach konkursu decyduje głosowanie internetowe, które potrwa do 5 lutego (środa). Osoby, które odwiedziły nasze miasto i zachwyciły się jego klimatem oraz mieszkańcy mogą oddać głos na Bydgoszcz na stronie www.bydgoszcz.pl/ebd. Głosować można raz w tygodniu.

Ratusz bardzo mocno promuje głosowanie w europejskim plebiscycie. Bydgoskie Centrum Informacji przygotowało specjalne tablice, dzięki którym mieszkańcy mogą zachęcać innych do głosowania. – Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z tablicą, na której napisane jest „Głosuję na Bydgoszcz”, by wesprzeć promocję tej akcji. Plansze dostępne są w BCI, przy ul. Batorego 2 – informuje urząd miasta. Warto dodać, że do akcji włączyli się także znani bydgoszczanie, m.in. Zbigniew Boniek, lekkoatleta Marcin Lewandowski czy raper Bisz, a także przedstawiciele znanych bydgoskich firm i restauracji.

Dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz? – Dzięki temu, że Bydgoszcz nie należy jeszcze do najliczniej odwiedzanych miast polskich, panuje tu swobodna atmosfera. Nie jest to miasto nadmiernie zatłoczone w sezonie turystycznym, a jednocześnie oferuje swym gościom szereg różnorodnych i unikatowych propozycji – podkreśla UMB.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści