Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz nie strzela w sylwestra. I zachęca mieszkańców do rezygnacji z głośnych petard i fajerwerków

Dodano: 31.12.2019 | 12:11

Na zdjęciu: Wiele miast odchodzi od wykorzystywania fajerwerków w sylwestra.

Fot. archiwum

Podczas miejskiej imprezy sylwestrowej fajerwerki zostaną zastąpione pokazami świetlnymi. Miasto apeluje do bydgoszczan, aby zrezygnowali z hucznych petard, witając Nowy Rok.

Podczas Sylwestra Wolności, który odbędzie się już za kilka godzin nie zobaczymy pokazu fajerwerków ani innych głośnych pokazów pirotechnicznych. W zamian odbędą się pokazy świetlne. To wszystko po to, aby zmniejszyć strach i cierpienie zwierząt, dla których huki i błyski są potężną traumą. Często podczas nocy sylwestrowej, będąc w szoku uciekają swoim właścicielom – tłumaczą przedstawiciele bydgoskiej ratusza.

Miasto drugi rok z rzędu bierze udział w akcji „Nie strzelam w Sylwestra” i zachęca wszystkich bydgoszczan, by powitali Nowy Rok bez petard i fajerwerków.  Wszystko to z troski o zwierzęta, u których huk powoduje stres.

Od głośnych pokazów pirotechnicznych odchodzą także inne polskie miasta, m.in. Warszawa, Wrocław, Gdańsk, czy Szczecin. Niektóre z nich wprowadziły nawet zakaz używania petard i fajerwerków przez cały rok. Tak jest np. w Zakopanem.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoszcz nie strzela w sylwestra. I zachęca mieszkańców do rezygnacji z głośnych petard i fajerwerków
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Orangutan
Orangutan
3 lat temu

a może ktoś się wreszcie zainteresuje i zatroszczy o ludzi?! emerytów co mają głodowe emerytury, dzieci w domach dziecka, rodziców których nie stać na przedszkola, wszyscy widzą problem ze zwierzętami a nikt nie dostrzega problemów jakie mają ludzie, takich zwykłych mijanych codziennie, nie dostrzega się braku kultury u młodych i znajomości elementarnych zasad kultury osobistej, tego, że szkoły kompletnie nie wychowują tylko uczą tego co w programach, spadku moralności, empatii o tym nikt nie mówi, tylko wszyscy się troszczą o zwierzęta…

Adam
Adam
3 lat temu

Orangutan. Szkoła nie jest od wychowywania dzieci. Coś Ci się pomyliło z rodzicami.