Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”. Rusza konkurs na nowy mural
Mural_Bydgoszcz
01.12.2017 | 13:49

„Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”. Rusza konkurs na nowy mural

Termin nadsyłania prac upływa 21 lutego.

Na zdjęciu: "Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna" - mural o takiej tematyce ma powstać na ścianie budynku przy ul. Pięknej

Fot. Nadesłane

Miasto ogłasza konkurs na nowy mural. Projekt ma dotyczyć hasła „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”.

Konkurs związany jest z kampanią, którą w styczniu zainicjowało Forum Obywateli Bydgoszczy. Podjęto się wówczas działalności związanej z zapobieganiem nietolerancji, agresji i ksenofobii w relacjach społecznych. Mural ma powstać na ścianie szczytowej budynku przy ul. Pięknej 44 (wymiary: szerokość 12,10 m i wysokość 12,30 m).

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie trzy projekty prac. Przystąpić mogą do niego osoby powyżej 15 roku życia. W projekcie musi zostać uwzględniony kontekst przestrzenny i dopasowanie kompozycji do architektury i miejsca, w którym powstanie mural.

Organizatorzy proszą o przesyłanie propozycji na adres: Forum Obywatele Bydgoszczy (Park Hotel Wrocławska 3, 85-211 Bydgoszcz). W pierwszej kopercie ma zostać zawarty nośnik CD-R oraz autorski projekt murali (w formacie A4) i wydruk A4 z wizualizacją ściany z umieszczonym na niej projektem. W drugiej kopercie wymagany jest formularz z kartą zgłoszenia (pełne dane osobowe uczestnika i oświadczenie). Termin dostarczania prac upływa 21 lutego.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 5 000 zł od Forum Obywatele Bydgoszczy. Miasto z kolei zapewni  środki w wysokości 20 000 zł na wykonanie muralu w tym zakup farb, materiałów potrzebnych do realizacji oraz koszt i wynajęcie podnośnika lub rusztowania.


Powiązane treści