Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz pamięta o  błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce

Dodano: 19.10.2016 | 08:00

Dziś przypada 32 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Na zdjęciu: Krzyż z relikwiami bł.ks. Jerzego Popiełuszki w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich Wyżynach.

Fot. Stanisław Gazda

W środę, 19 października, w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci – przypada także liturgiczne wspomnienie błogosławionego kapłana. Szczególny charakter mają uroczystości rocznicowe w Sanktuarium Nowych Męczenników na bydgoskich Wyżynach, gdzie ks. Jerzy Popiełuszko prowadził ostatnie w swoim życiu rozważania różańcowe, sprawował mszę święta i skąd udał się w swoją męczeńską podróż.

Kustosz Sanktuarium ks. Józef Kubalewski zaprasza na godz. 17: 00, na procesję różańcową z relikwiami bł. ks. Jerzego wokół kościoła, a po niej na mszę św. o godz. 18: 00, podczas której wierni modlić się będą o rychłą kanonizację męczennika.

Stowarzyszenie – Klub Turystyki Rowerowej z Brzozy  organizuje 23 października pielgrzymkę szlakiem męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego na trasie: Bydgoszcz – Górsk – Toruń – Włocławek. Pielgrzymi po mszy św. o godz. 7: 30 złożą znicze i wspólnie się pomodlą przy pomniku bł. ks. Jerzego przed kościołem, po czym wyruszą na trasę pielgrzymki.

W niedzielę, 23 października o godz. 13:00 ks. bp Jan Tyrawa sprawował będzie mszę św. o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. transmitowana będzie przez TV Polonia.