Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz: Przestępca sam przyszedł na komisariat i spytał, dlaczego szukała go policja

Dodano: 18.06.2024 | 10:52

Na zdjęciu: Poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na komisariat.

Fot. KMP Bydgoszcz

Dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary. Bydgoszczanin sam przyszedł na komisariat. Miał przy sobie narkotyki, a wkrótce okazało się, że handluje fałszywymi biletami.

W czwartek na komisariat na bydgoskim Śródmieściu zgłosił się mężczyzna z pytaniem, dlaczego dzień wcześniej patrol policji szukał go w domu. Wówczas zauważył go dzielnicowy starszy sierżant Łukasz Szmajda, który wiedział, że przybysz jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo.

W dodatku okazało się, że bydgoszczanin ma przy sobie 15 gramów białego proszku, którym było 2-CB. Podczas dalszych czynności dzielnicowi ustalili, że 26-letni mężczyzna zajmował się sprzedażą fałszywych biletów na portalach społecznościowych. Wykorzystując 14 kont, oferował przerobione w programie graficznym bilety na koncerty znanych polskich wykonawców. Następnie kontaktował się z pokrzywdzonymi za pomocą komunikatora i prosił o zapłatę za bilety BLIKIEM na numer telefonu, który był zarejestrowany na poznaną niedawno kobietę. W ten sposób oszukał co najmniej 20 osób.

Jak ustalili funkcjonariusze, tylko w ciągu ostatnich kilku dni mężczyzna sprzedał siedem fałszywych biletów, za które poszkodowani zapłacili kwoty od 200 do prawie 700 złotych. Dzielnicowi nawiązali kontakt z ofiarami oszustwa, aby je ostrzec przed dalszymi działaniami oszusta. Podczas zatrzymania zabezpieczyli jego telefon komórkowy. Już teraz wiadomo, że sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

– Przypomina o konieczności zachowania ostrożności podczas zakupów biletów na portalach społecznościowych i zachęcamy do korzystania wyłącznie z oficjalnych źródeł sprzedaży. Zwracanie uwagi na podejrzanie niskie ceny biletów i dokładnie sprawdzenie wiarygodności sprzedawcy może uchronić przed stratą pieniędzy i nieprzyjemnościami związanymi z oszustwem – mówi kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments