Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz przyjęła tabletki jodku potasu. Jako jeden z ostatnich samorządów

Dodano: 12.10.2022 | 12:31

Na zdjęciu: Bydgoszcz jako jeden z ostatnich samorządów w kraju odebrała z urzędu wojewódzkiego tabletki z jodkiem potasu.

Fot. Źródło: Urząd Miasta Bydgoszcz

Miasto Bydgoszcz jako jeden z ostatnich samorządów w kraju przyjęło od Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego tabletki z jodkiem potasu.

O przyjęciu tabletek przez miasto, poinformowali w środowym (12 października) komunikacie miejscy urzędnicy, którzy precyzują, że wcześniej przekazali do wojewody Mikołaja Bogdanowicza listę punktów dystrybucji na terenie miasta. – To czterdzieści siedem punktów zlokalizowanych w szkołach podstawowych – słyszymy na Jezuickiej.

Ratusz przypomina, że otwarcie punktów i dystrybucja tabletek nastąpi wyłączenie w przypadku zagrożenia radiacyjnego. Sytuację na bieżąco monitoruje Państwowa Agencja Atomistyki, która precyzuje, że zagrożenie to obecnie nie występuje. – Do czasu wydania takiego komunikatu przez władze centralne, punkty będą nieczynne – dodają urzędnicy.

W sumie do wszystkich samorządów w województwie trafiło w sumie ponad trzy miliony tabletek jodku potasu. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przed tygodniem przekazał, że wystąpił do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych o dodatkową pulę tabletek – ponad 550 tysięcy sztuk. Tabletki zostały już rozdysponowane do wszystkich samorządów, które na Kujawach i Pomorzu wskazały blisko pół tysiąca miejsc, gdzie te tabletki będą wydawane.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoszcz przyjęła tabletki jodku potasu. Jako jeden z ostatnich samorządów
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
11 miesięcy temu

Pamiętam do dzisiaj smak tego okropnego płynu podawanego nam po wybuchu w Czarnobylu, dobrze, że teraz jest to preparat w tabletkach. Oby nigdy nie były nam potrzebne!