Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz przystępuje do programu Mieszkanie Plus. Gdzie powstaną rządowe lokale?

Dodano: 25.08.2017 | 12:21
ratusz bydgoszcz

Miasto przekazało działkę o powierzchni 1,5 ha.

Na zdjęciu: Bydgoszcz dołączyła do programu Mieszkanie Plus.

Fot. Pit1233/wikipedia

Bydgoszcz przystępuje do rządowego programu Mieszkanie Plus. Miasto zgłosiło działkę w Fordonie, na której będzie mogło powstać dwieście mieszkań.

Program z ramienia miasta koordynuje Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przekazana do Banku Gospodarstwa Krajowego dokumentacja dotyczy objętej planem zagospodarowania przestrzennego działki o powierzchni 1,5 hektara w okolicy ul. Wyzwolenia – Gryfa Pomorskiego – Ostromeckiej.

– Fordon to pierwsza wskazana przez miasto lokalizacja, na której może być realizowana inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jeśli założenia programu zostaną wykonane, nie wykluczamy możliwości inwestowania na innych terenach należących do miasta – informuje urząd miasta. Na działce w Fordonie może powstać ok. 200 mieszkań.

Ratusz dodaje także, że BTBS wybudowało dotąd 1244 mieszkania na wynajem z infrastrukturą osiedlową na Okolu, Jarach, Osowej Górze, Bartodziejach, Szwederowie i w Fordonie. Obecnie realizuje budowę kolejnych – 22 lokali przy Bortnowskiego 3b (trwa procedura odbiorowa) i 44 przy Wyzwolenia 69 (mają zostać ukończone w przyszłym roku). Przygotowywanych do realizacji jest kolejnych 300 mieszkań – w sierpniu ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlano-montażowych na kolejne 22 mieszkania przy Bortnowskiego 3c. Trwają też prace związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla nieruchomości przy ul. Młyńskiej 2a (28 mieszkań). Spółka przygotowuje także dwa konkursy architektoniczne na wyłonienie projektantów dla zadań przy ul. Swarzewskiej oraz Zygmunta Augusta/Rycerskiej.

Sebastian Torzewski