Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz świętowała na pikniku wojskowym. Miasto pokazało spot promocyjny [WIDEO, ZDJĘCIA]
11.03.2019 | 10:17

Bydgoszcz świętowała na pikniku wojskowym. Miasto pokazało spot promocyjny [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Piknik odbył się na terenie przy ul. Powstańców Warszawy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W sobotę w całym kraju odbyły się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Dzień później urząd miasta zaprezentował spot reklamowy, który ma promować Bydgoszcz jako polską stolicę Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Pikniki wojskowe, których w Polsce odbyło się łącznie dwadzieścia, rozpoczęły oficjalne obchody dwudziestej rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na terenie Ośrodka Szkolenia 1. Brygady Logistycznej przy ul. Powstańców Warszawy zorganizowano „otwarte koszary”, w których każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią współpracy w NATO mógł wejść na teren jednostek, zobaczyć liczne pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu wojskowego i wyposażenia, koncerty orkiestr i spotkać się z żołnierzami.

Organizatorami wydarzenia byli Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen.dyw. Dariusz Łukowski oraz Dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego płk Mariusz Skulimowski.

Obecny na pikniku prezydent Rafał Bruski podkreślił rolę Bydgoszczy jako polskiej stolicy NATO. Dlatego też w niedzielę urząd zaprezentował spot, który będzie wykorzystany w zaplanowanej na 12 marca ogólnopolskiej kampanii promocyjnej. W poniedziałek za to zostanie posadzony dąb im. Zbigniewa Brzezińskiego przy Alei Ossolińskich. Działania wpisują się w obchody Roku Wolności, który z uwagi na liczne rocznice przypadające w najbliższym czasie został uchwalony przez radą miasta.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści