Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz szykuje obiekty na wypadek wzrostu liczby zachorowań. Chorzy mogą trafić do Ostromecka i na Przemysłową
Pałac Ostromecko - SF
11.03.2020 | 11:59

Bydgoszcz szykuje obiekty na wypadek wzrostu liczby zachorowań. Chorzy mogą trafić do Ostromecka i na Przemysłową

Na zdjęciu: Pałac w Ostromecku może być miejscem kwarantanny chorych.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Bydgoskie instytucje przygotowują się na wypadek wzrostu liczby zachorowań. Szpitale są postawione w stan gotowości, a Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zabezpiecza pomieszczenia dla osób wymagających kwarantanny.

Cztery szpitale na terenie województwa są postawione w stan podwyższonej gotowości. Są to: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy przy ul. Św. Floriana 12, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przy ul. Seminaryjnej 1, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera oraz Oddział Obserwacyjno-Zakaźny  w Nowym Szpitalu Sp. z o.o. w Świeciu. W przygotowaniu są kolejne trzy szpitale w Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą włączone do systemu. W kolejce jest też m.in. szpital MSWiA przy ul. Markwarta. Jak poinformował bydgoski ratusz, Szpital Miejski nie jest obecnie brany pod uwagę, ale wszystkie placówki w województwie są w stałym kontakcie ze służbami.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowuje pomieszczenia dla osób wymagających kwarantanny na wypadek wzrostu liczby zachorowań. W takiej sytuacji będą wykorzystywane budynek przy Zygmunta Augusta, dawny budynek Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Przemysłowej i pałac w Ostromecku. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możemy oddać budynek do dyspozycji służb wojewody. Pałac w Ostromecku to obiekt w dużej części hotelowy, więc z dnia na dzień można te funkcje wdrożyć – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski. – Pozostaje kwestia kadry medycznej – znalezienia jej i zabezpieczenia przy kontakcie z chorymi. Wiemy też, że sprzętu brakuje i przy globalnym problemie jego znalezienie jest trudne – tłumaczył prezydent.

Przypomnijmy, że we wtorek rząd poinformował o odwołaniu imprez masowych, zaś w środę – o zamknięciu szkół, przedszkoli, uczelni wyższych i instytucji kultury na dwa tygodnie. Decyzja rządu zapadła po konsultacjach – jak tłumaczył premier Morawiecki – również z szefami innych państw zmagających się z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa. Jego zdaniem, decyzja o zawieszeniu zajęć czy działalności kulturalnej wpłynie na co prawda na życie społeczne i gospodarkę, ale jest konieczna z uwagi na cel, jakim jest zatrzymanie liczby zachorowań. – Chodzi też o to, aby kilkumilionowa populacja młodych ludzi nie przekazywała wirusa – przekonuje premier.

W obliczu decyzji o odwołaniu imprez masowych urząd miasta wstrzymał przygotowania do organizacji wydarzeń zaplanowanych na najbliższe miesiące – między innymi majówkowych koncertów, Steru na Bydgoszczy czy Rzeki Muzyki. – Prosimy o zrozumienie. Gdy ta sytuacja się zakończy, biura promocji i komunikacji społecznej przystąpią do pracy i zorganizujemy te imprezy, w takim zakresie jak tylko będzie to możliwe. Bezpieczeństwo jest jednak priorytetem – mówił wiceprezydent Michał Sztybel

Czytaj więcej: Szkoły, uczelnie wyższe i instytucje kulturalne zamknięte w całej Polsce! Na dwa tygodnie

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Johny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Johny
Gość
Johny

To juz ostromecka nie odwiedzę ;p

Powiązane treści