Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiBydgoszcz też ma szansę na nowy impuls
21.12.2017 | 11:01

Bydgoszcz też ma szansę na nowy impuls

Z Bydgoszczą jest trochę jak z Polską. Nasz kraj po ośmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej doczekał się zmiany, dobrej zmiany. Przed taką samą szansą staną również w przyszłym roku bydgoszczanie.

Na zdjęciu: Bydgoszcz może doczekać się zmian.

Fot. archiwum

Rząd Prawa i Sprawiedliwości już od dwóch lat konsekwentnie realizuje program dobrej zmiany – program, dzięki któremu bydgoskim rodzinom żyje się zdecydowanie łatwiej.  Beata Szydło jest i pozostanie symbolem solidarnościowej rewolucji przywracającej milionom Polaków – w tym szerokiemu gronu bydgoszczan – godne życie na co dzień. Zmiana na stanowisku Premiera RP da nam jednak nowy impuls do dalszego działania.

Premier Mateusz Morawiecki, będący ekspertem w dziedzinie gospodarki i finansów, to wbrew pozorom nie tylko wyciągnięcie ręki w stronę polskich przedsiębiorców, lecz przede wszystkim do najuboższych mieszkańców naszego kraju. Rozwój i sprawy społeczne to jedno i to samo. Kwitnąca gospodarka jest bowiem warunkiem prowadzenia szczodrej polityki społecznej, m.in. utrzymania programu 500 plus czy też obniżenia wieku emerytalnego.

W najbliższych latach czeka nas szereg inwestycji infrastrukturalnych, m.in. budowa drogi szybkiego ruchu S5, o której politycy Platformy Obywatelskiej mówili przez ponad 8 lat, a na której prace rozpoczęły się na dobre dopiero za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Niezwykle istotna będzie również realizacja programu Mieszkanie Plus – liczne mieszkania, przeznaczone w szczególności dla młodych, powstaną również w naszym mieście, konkretnie w Fordonie.

Z Bydgoszczą jest trochę jak z Polską. Nasz kraj po ośmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej doczekał się zmiany, dobrej zmiany. Przed taką samą szansą staną również w przyszłym roku bydgoszczanie, którzy po ośmiu latach będą mogli zacząć zmieniać swoje miasto. Już od końca 2018 roku będziemy mogli realizować wielkie i odważne wizje. Odbudowa teatru miejskiego, przywrócenie historycznego  wyglądu Starego Rynku, większa liczba mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus , największy w Polsce Escape Room na cześć Mariana Rejewskiego i Jana Żychonia na Wyspie Młyńskiej połączony z nowatorskim muzeum kryptografii i szyfrów, ukończenie budowy dworca Bydgoszcz Wschód z kasami, wielki program rewitalizacji kamienic bydgoskiego śródmieścia… wszystko to dopiero przed nami.

Premier Morawiecki z pewnością będzie dla nas dobrym partnerem do prowadzenia rozmów dotyczących zaangażowania środków centralnych przy realizacji tych przedsięwzięć. Dziś nowy premier kraju, jutro nowy prezydent Bydgoszczy – z pożytkiem dla wszystkich bydgoszczan.

Piotr Król

Poseł na Sejm RP.

Poseł na Sejm RP.

Panel dyskusyjny


Powiązane treści