Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz tuż za podium! Znamy wyniki plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto
jarmark swiateczny - umb robert sawicki
22.01.2020 | 09:20

Bydgoszcz tuż za podium! Znamy wyniki plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto

Na zdjęciu: Najważniejszym punktem Bydgoszczy w okresie przedświątecznym był jarmark na ul. Mostowej.

Fot. UMB/Robert Sawicki

Bydgoszcz zakończyła plebiscyt Świeć się z Energą na czwartym miejscu w ogólnopolskim finale. Najlepsza okazała się Bielsko-Biała.

Dzięki organizowanemu od ponad dekady plebiscytowi do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD. Jak wylicza Energa, wartość dobroczynnego wsparcia grupy przekroczy milion złotych.–  Poprzez „Świeć się” już od jedenaście lat staramy się rozniecać w sercach Polaków chęć pomagania bliźnim oraz poczucie lokalnego patriotyzmu – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA. – Gratuluję mieszkańcom i sympatykom Bielska-Białej. Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji wsparcie od Grupy Energa trafi w tym roku do ich ukochanej miejscowości – dodaje.

Bielsko-Biała otrzymała aż 14 235 głosów. Duża w tym zasługa ostatniego dnia konkursu, w czasie którego bielszczanie podwoili liczbę głosów. – To jest historyczny moment, bo jako pierwsze miasto zdobyliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” po raz trzeci – mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Do ostatnich chwil walczył też Zamość, który finalnie znalazł się na drugim miejscu (6 567 głosów). O mały włos nie dogonił go jednak Rzeszów (6 357 głosów). Tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasowała się Bydgoszcz. Zwycięzca, oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzyma nagrody o wartości 50 tys. zł, do pozostałych finalistów trafia wsparcie o wartości 10 tys. zł.

Otateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:
1.
Bielsko-Biała
2. Zamość
3.Rzeszów
4. Bydgoszcz
5. Września
6. Starachowice
7.Czersk
8. Wschowa
9. Łomża
10. Świnoujście
11. Giżycko
12.Legnica
13. Radom
14. Brzesko
15. Aleksandrów Łódzki
16. Opole

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści