Bydgoszcz
15C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 16 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiBydgoszcz w gronie najbardziej niedocenionych miast w Polsce. Według internautów
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (37)
05.04.2017 | 14:59

Bydgoszcz w gronie najbardziej niedocenionych miast w Polsce. Według internautów

W rankingu uwzględniono 12 miejsc.

Na zdjęciu: Twórcy rankingu zwrócili uwagę na zmiany, jakie zaszły w centrum miasta.

Fot. Stanisław Gazda

Na łamach portalu Wirtualna Polska przeprowadzono ranking najbardziej niedocenionych miast w Polsce. Okazało się, że Bydgoszcz zajęła w nim wysoką, czwartą pozycję. 

Celem przygotowania zestawienie było sprawdzenie, które polskie miasta mają wiele do zaoferowania, lecz turyści omijają je ze względu na brak świadomości ich istnienia lub przekonanie, że nie ma tam nic ciekawego. Redakcja portalu WP wytypowała 12 miast. – Pierwszym etapem rywalizacji między miastami była ankieta na stronach WP Turystyka. Po kilku dniach głosowania wybraliśmy najlepsze 4 miasta, które przeszły do drugiej tury i stoczyły walkę w sondzie na stronie głównej WP o miano najbardziej niedocenionego w Polsce – wyjaśniają twórcy rankingu.

Do finału zakwalifikowała się Bydgoszcz. Miasto nad Brdą zajęło czwarte miejsce zdobywając ostatecznie 19% głosów internautów. Autorzy rankingu podkreślają, że w Bydgoszczy wiele się zmieniło w przeciągu ostatnich 10 lat. – Przykładowo kiedyś zaniedbany teren Wyspy Młyńskiej dziś zachęca do odwiedzin. Na ulicach Starego Miasta wiele kamienic odzyskało dawny blask, a tereny nad Brdą są w dużej mierze zagospodarowane – wymieniają twórcy plebiscytu, którzy dodają, że w mieście wciąż jest wiele do zrobienia, lecz już teraz miasto pokazuje się turystom z innej, lepszej strony.

Tytuł najbardziej niedocenionego miasta w Polsce zyskała stolica województwa podlaskiego, czyli Białystok. Drugie miejsce zajął Rzeszów, a trzecie Szczecin. W rankingu uwzględniono również następujące miasta: Katowice, Gniezno, Jelenia Góra, Tczew, Chojnice, Tarnów, Kalisz i Pułtusk.


Powiązane treści