Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiBydgoszcz w gronie najbezpieczniejszych miast w Polsce. Według raportu Fundacji Schumana
05.06.2017 | 18:39

Bydgoszcz w gronie najbezpieczniejszych miast w Polsce. Według raportu Fundacji Schumana

Wyniki zaprezentowano podczas konferencji dotyczącej rozwoju miast.

Na zdjęciu: Okazało się, że najmocniejszą stroną naszego miasta jest bezpieczeństwo komunikacyjne.cA

Fot. SG / archiwum

Miasto nad Brdą zajęło 10. miejsce w najnowszym rankingu najbezpieczniejszych polskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2017. Okazało się, że najmocniejszą stroną naszego miasta jest bezpieczeństwo komunikacyjne.

Twórcy raportu przyjrzeli się polskim miastom, by sprawdzić, w których z nich wszyscy mieszkańcy, niezależnie od ich religii, pochodzenia i koloru skóry, mają pewność utrzymania poczucia bezpieczeństwa stabilizującego ich życie i pozwalającego na rozwój. Przeanalizowano łącznie 66 miejscowości. W ogólnym zestawieniu zwycięzca okazała się Warszawa, a Bydgoszcz zajęła wspomniane 10. miejsce.

Jednak w dwóch z pięciu podkategorii miasto nad Brdą uplasowało się na wyższych pozycjach. Bydgoszcz znalazła się na podium w zestawieniu dotyczącym bezpieczeństwa komunikacyjnego. Zajęła tutaj trzecie miejsce, tuż za Świętochowicami i Grudziądzem. Autorzy sprawdzili między innymi jak wielu kierowców jest łapanych przez policję za jadę pod wpływem alkoholu, liczbę wypadków w danej miejscowości oraz ich skutków w postaci rannych lub ofiar śmiertelnych. Okazało się również, że w Bydgoszczy liczba przestępstw drogowych jest dość mała oraz występuje niewielki odsetek zatrzymywanych przez policję kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Wysoką pozycję Bydgoszcz zajęła również w podkategorii dotyczącej otwartości na innych. Miasto nad Brdą ulokowało się tutaj na 5. miejscu. Wynik ten uzyskano dzięki znacznej liczbie obcokrajowców pracujących legalnie. Najbardziej otwartym miastem okazał się Nowy Sącz, a następnie znalazły się: Sopot, Zielona Góra i Siedlce.

Raport został ogłoszony podczas konferencji Europolis poświęconej rozwojowi miast. W zeszłym roku zaprezentowano na niej raport „Zrównoważony rozwój miast”, w którym Bydgoszcz wypadła równie dobrze. CZYTAJ WIĘCEJ [KLIK]

 


Powiązane treści